Ako na sebe začať pracovať? Chce to hlavne pevnú vôľu, motiváciu a vytrvalosť

frederika-lodovaRIMAVSKÁ SOBOTA – Stalo sa vám niekedy, že stojíte pred zrkadlom a cítite nechuť? To, čo v ňom vidíte, sa vám nepáči. Vo svojom tele sa vôbec necítite pohodlne. Práve táto situácia sa pre mňa stala motiváciou k cvičeniu, vďaka ktorému som za polroka zhodila osem kíl. A nebolo to iba o „nežraní“ 🙂

Chcela som sa páčiť sama sebe a snáď ako každá žena, nechcela som sa už viac pozerať na oblečenie, ktoré si “nemôžem” obliecť, pretože mi nesvedčí. Moje kroky teda viedli do fitnes centra. Po krátkej dobe som však zistila, že bez trénera to nepôjde, pretože som napríklad nevedela, čo presne cvičiť, ako dlho a ako často. Potrebovala som teda pomoc s režimom a tiež niekoho, kto ma dokáže motivovať.

Ja ako dieťa:-) OCH!

Nakoniec som sa odhodlala na prvé tréningy s osobným trénerom.  Aké boli začiatky? Dodnes sama neverím, že som to zvládla. Tie neskutočné „svalovky“, ktoré prichádzali, mi nedávali dýchať. Po večeroch som padala do postele od vyčerpania, bola som neustále unavená a bolelo ma celé telo. Stále to však nebolo to najhoršie. Najväčší problém totiž prišiel so stravou.

Keď mi tréner vtisol do rúk jedálny plán, povedala som si: “Toto nezvládnem:-(” Takmer vždy som sa snažila stravovať zdravo, ale toto sa mi zdalo prehnané. Ako som kua mala po takom výdaji energie prežívať len na ryžových chleboch, „light“ syroch, ovocí a zelenine s takmer neokoreneným mäsom? WTF!?

frederika-lodova

Ja v roku 2014. Vtedy som ešte necvičila

No nič, moja pekná, povedala som si. Snažila som sa teda môj predpísaný jedálniček dodržiavať, no veľakrát som zlyhala a kilá nešli dole. Vyžadovalo to skrátka presný režim a kamkoľvek som išla, musela som si brať vlastnú stravu so sebou. OMG, to sa proste nedalo!

Zlom však nastal, keď som uvidela, že moje telo vládze stále viac. „Svalovky“ som už takmer nemávala a cviky, ktoré mi predtým robili problém, sa mi teraz zdali príliš ľahké. Toto bolo obdobie, keď som začala naozaj žiť zdravo. Aj stravu som začala brať vážne a povedala som si, že radšej zjem o pár gramov viac zeleniny, ako sa neskôr dotlačiť niečím nezdravým. Postupom času ma to začalo baviť. Získala som skúsenosti a dokonca som si sama začala vymýšľať zdravé recepty a nové jedlá.

frederika-lodova-3

Porovnávačka 🙂

Dnes som hrdá, že som to nevzdala a chudšia o osem kíl sa cítim oveľa lepšie. Svoj cieľ som splnila. Oblečenie, ktoré mi niekedy bolo príliš tesné alebo jednoducho malé, dnes na mne sedí úplne perfektne. Na cvičenie som si tak zvykla, že v „posilke“ trávim dve hodiny denne, šesťkrát do týždňa a postupne začínam naberať svaly. Cítim sa fyzicky zdatnejšia a aj po psychickej stránke mi je lepšie. Dodalo mi to silu, našla som si nových kamošov, či týpkov, ktorí ma podporujú a motivujú.

frederika-lodova

Ja v aktuálnej forme 🙂

Cvičenie sa pre mňa stalo životným štýlom a nemienim s tým prestať:-) Popracovať ešte musím na svojich lýtkach, ktoré sú zatiaľ stále na pitchu:-D Zatiaľ najväčšou povzbudením je však pre mňa motivačné video, ktoré, dúfam, inšpiruje k cvičeniu aj iných ľudí.

Foto: archív Frederiky Lodovej, Sobotnik.sk

Pridaj komentár