MODRÝ KAMEŇ: Hrad zaplnia duchovia a svetielka

modry-kamen-hradMODRÝ KAMEŇ– Plné zábavy bude dušičkové podujatie „Duchovia a svetielka na hrade Modrý Kameň“, ktoré sa koná v sobotu 29. októbra od 15:00. Sobotnik.sk o programe podujatia informovala Katarína Hanková Jančeková, kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea – Múzea bábkarských kultúr a hračiek (SNM – MBKaH) Modrý Kameň.

„O 15:00 vystúpi bábkové divadlo Nitka z Písku (ČR) s hrou Lovci mamutov, ohňa a života. Druhé interaktívne divadelné predstavenie A. Pallesitza s názvom Červená čiapočka, bude už pre odvážnejšie deti,“ uviedla Hanková Jančeková.

Kreativita návštevníkov sa môže prejaviť v Temných tvorivých dielňach, kde budú vyrábať rôzne strašidlá, strašidielka, masky a magické predmety. „V kaštieli sa v tento podvečer stretnú duchovia z rôznych období a rozprávok, preto sa môžete tešiť i na strašidelné expozície,“ dodala.

K dušičkovému obdobiu podľa jej slov už neodmysliteľne patrí zapaľovanie svetla, v modrokamenskom múzeu túto úlohu zastanú tekvice, ktoré osvetlia nádvorie. „Najprv však musia návštevníci absolvovať so strašidlami – svetlonosmi Lampiónový sprievod. Zábava však bude aj na nádvorí, len sa príďte presvedčiť,“ pozvala manažérka.

Vstupné na podujatie je 2 € pre dospelých, 1 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP. Tvorivé dielne sú v cene prehliadky, samostatný vstup do tvorivej dielne je 1 €.

Zdroj: Katarína Hanková Jančeková, SNM – MBKaH,  Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár