REVÚCA: Historickú budovu Prvého slovenského gymnázia začali po záplave opravovať

muzeum-prveho-slovenskeho-gymnazia-revucaREVÚCA – Historická budova Prvého slovenského gymnázia (PSG) v Revúcej sa len postupne spamätáva z poškodenia záplavovou vodou, ktorá ju vytopila po prietrži mračien koncom júla 2016. Ako pre Sobotnik.sk uviedla Lucia Koreňová z Múzea PSG, objekt je stále prázdny a múzeum zatvorené. Všetky zbierkové predmety boli presunuté do Mestského kultúrneho strediska v Revúcej, kde sa postupne ošetrujú. Poškodené zväzky kníh sú v rukách reštaurátora.

„V budove bolo po záplave potrebné vytrhať drevené podlahy a obiť omietky. Doteraz sa jej priestory vetrali a minulý týždeň už začala dodávateľská firma pracovať na sanačných omietkach,“ priblížila Koreňová.

Termín opätovného otvorenia Múzea PSG zatiaľ nie je známy a bude závisieť od postupu obnovy budovy. Dovtedy môžu návštevníci Revúcej využiť možnosť zúčastniť sa Potulky mestom, ktorá im priblíži všetky významné historické pamiatky tohto centra Gemera. Na Potulku je však potrebné objednať sa tri dni vopred na telefónnych číslach 058/28 515 62, 0918 977 645 alebo e-mailom na muzeum@revuca.sk. Viac informácií nájdete na stránke múzea.

Zdroj: Lucia Koreňová, Facebook stránka Múzea PSG    Foto: Ing. Maroš Detko

Pridaj komentár