RIMAVSKÁ SOBOTA: V Mestskej záhrade bude altánok, na kúpalisku labute

labuteRIMAVSKÁ SOBOTA – Obnova Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote, ktorú miestni poznajú skôr ako „prvomájovú“, prinesie veľké zmeny. Prepojením s bývalým plážovým kúpaliskom sa má zmeniť na rozsiahly oddychový areál. Ako v tejto súvislosti na ostatnom mestskom zastupiteľstve dňa 15. novembra 2016 uviedol primátor mesta Jozef Šimko, inšpiráciou bol park v susednom Lučenci.

„Pred tromi týždňami sme začali budovať plot okolo záhrady. Plán je taký, že ho dokončíme ešte v novembri, teda od hlavného vstupu až po amfiteáter. Začali sme aj s opravou chodníkov. Vydal som pokyn, že hlavná trasa od budovy doktora Lásku až po bývalé RISO by mala byť hotová takisto do konca tohto mesiaca. Do stredu záhrady umiestnime altánok a smerom na kolkáreň vybudujeme detské ihrisko,“ načrtol primátor s tým, že v pláne je tiež osadenie nových lavičiek a svietidiel.

mestska-zahrada
Na tomto mieste má byť vybudovaný centrálny altánok

Súčasťou areálu bude i plážové kúpalisko. Plot, ktorý ho v súčasnosti oddeľuje od Mestskej záhrady, bude odstránený a ponad potok samospráva postaví dva mostíky. Podľa Šimka občania od spustenia rekreačnej oblasti Kurinec už kúpalisko príliš nevyužívali. Po novom preto bude slúžiť pre labute, ktoré majú záhradu ozvláštniť. „Na budúci rok do jesene ich tam bude šesť. Už viem, odkiaľ ich kúpime,“ avizoval primátor s tým, že mysleli tiež na bezpečnosť a ochranu proti vandalom. „Mestská polícia bude na areál dohliadať a osadíme tam štyri kamery,“ dodal.

2016-11-03-15-47-05
Plážové kúpalisko

Financie na obnovu záhrady sa podľa Šimkových slov v rozpočte našli vďaka úsporám pri odvoze komunálneho odpadu, ktorý už štyri roky nevykonáva spoločnosť Brantner Gemer, ale samotné mesto prostredníctvom svojich Technických služieb. V tomto roku tak samospráva investuje do záhrady 40 000 eur, v budúcom ráta v rozpočte s 85 000 eurami. „Robíme to vlastnými silami a prostriedkami. Celkovo nás to bude stáť do 200.000 eur,“ dodal primátor, podľa ktorého by záhrada mala byť úplne dokončená v roku 2018.

plot-mestska-zahrada
Plot vo výstavbe okolo Mestskej záhrady
Zdroj: Jozef Šimko Foto: Sobotnik.sk

3 Replies to “RIMAVSKÁ SOBOTA: V Mestskej záhrade bude altánok, na kúpalisku labute”

  1. Pingback: R. SOBOTA: V Mestskej záhrade už stojí brána, z kúpaliska zmizla labuť

  2. Pingback: RIMAVSKÁ SOBOTA: V Mestskej záhrade postavili nové detské ihrisko

  3. Pingback: RIMAVSKÁ SOBOTA: Mestskú záhradu bude monitorovať päť kamier

Pridaj komentár