RIMAVSKÁ SOBOTA: Väzeň, ktorý ušiel do Maďarska, bol už políciou obvinený

igor-horvath-rsRIMAVSKÁ SOBOTA – Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného Igora Horvátha z Rimavskej Soboty (tohto času vo výkone trestu odňatia slobody) z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Dôvodom je jeho útek z ústavu na výkon trestu odňatia slobody. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

„Obvinený muž bol včera (8.11.) na vyšetrení v diagnostickom centre v Rimavskej Sobote. Po vyšetrení po 10:00 bol umiestnený na zadné sedadlo služobného motorového vozidla. Počkal, pokiaľ si sprevádzajúci strážnik sadol za volant a keď auto naštartoval, otvoril zadné dvere a so slovami ‘už sa nevrátim‘, vystúpil a unikol po Dobšinského ulici, kde sa stratil sa medzi bytovými domami,“ uviedla hovorkyňa s tým, že následne nasadol do vozidla Audi A4 a pokračoval v úteku.

„O 10.47 hodine volala na linku tiesňového volania občianka, ktorá oznámila pohyb podozrivej osoby, o ktorej mala vedomosť, že by sa mala nachádzať vo výkone trestu. Je na škodu veci, že útek väzňa nebol ihneď oznámený z ústavu na výkon trestu odňatia slobody. Obvinený tak získal časový náskok, ktorý sťažoval jeho zadržanie,“ podotkla Petrovičová. V súvislosti s útekom väzňa polícia v Rimavskej Sobote okamžite prijala potrebné opatrenia. Preverovala všetky informácie a vykonávala pátranie po osobe.

Podozrivé vozidlo bolo nakoniec spozorované hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Seči, ktorá ho začala prenasledovať. „Napriek výzvam na zastavenie muž pokračoval v bezohľadnej jazde a unikol až na územie Maďarska, do mesta Ózd,“ dodala hovorkyňa s tým, že v tomto meste bol vo večerných hodinách i zadržaný.

„Obvinený bude vydaný na územie Slovenskej republiky v zmysle platných dohôd medzi Maďarskom a Slovenskou republikou. Za takýto prečin hrozí trest odňatia slobody na 1 rok až 5 rokov,“ zakončila.

Zdroj: Andrea Petrovičová, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru

Pridaj komentár