FIĽAKOVO: Polícia zadržala 20 rokov hľadaného Ernesta B.

FIĽAKOVO – Policajti Prezídia Policajného zboru (PPZ) v spolupráci s príslušníkmi Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Lučenci a banskobystrickým krajským pohotovostným policajným útvarom (PPÚ) dnes (16. 2.) v skorých ranných hodinách zadržali hľadaného Filakovčana Ernesta B. Ako médiá informoval hovorca Michal Slivka, polícia po ňom pátrala 20 rokov, od roku 1996.

„Krajský súd v Košiciach (KSK) na neho vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu pre podvod vo výmere 7 rokov. Trestnou činnosťou spôsobil škodu takmer 2,2 milióna korún (73.000 eur),“ konkretizoval hovorca s tým, že policajti viackrát vykonali previerky v mieste predchádzajúceho aj trvalého bydliska muža.

„Dvere do bytov nikto neotváral. Ak sa aj podarilo zastihnúť rodinných príslušníkov, tvrdili, že sa doma nenachádza a neudržujú s ním žiadny kontakt. Celú tú dobu nebol videný ani v meste Fiľakovo. Podľa policajných informátorov sa mal zdržiavať na Cypre alebo v Grécku,“ objasnil Slivka a dodal, že na základe získaných informácií KSK na neho vydal medzinárodný a neskôr aj európsky zatykač.

Ako ďalej spomenul, policajtom sa až tento rok podarilo zistiť, že sa zdržuje v prenajatom byte. Preto naplánovali policajnú akciu na jeho zadržanie. „Existovala dôvodná obava, že sa pokúsi o útek cez balkóny alebo k rodinným príslušníkom a dvere na výzvu neotvorí či bude klásť aktívny odpor. Preto boli o zadržanie požiadaní príslušníci PPÚ Banská Bystrica,“ vysvetlil hovorca.

Zadržaného policajti predviedli na obvodné oddelenie v Banskej Bystrici – Východ a po spísaní zápisnice ho eskortovali do Ústavu na výkon trestu v Banskej Bystrici.

Zdroj: Michal Slivka, PPZ   Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár