HAJNÁČKA: Dôchodcu okradli o viac ako 6000 eur

HAJNÁČKA – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Rimavskej Sobote začal vo štvrtok (9. 2.) trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, ktorého sa dopustili zatiaľ neznámi páchatelia, keď v dopoludňajších hodinách v obci Hajnáčka v Rimavskosobotskom okrese oslovili pred rodinným domom 79-ročného dôchodcu, so zámienkou, že niečo priniesli pre jeho vnuka.

„Dôchodca ich na základe uvedeného dobrovoľne vpustil do dvora a následne aj do svojho rodinného domu. Tam jeden z páchateľov pod zámienkou potreby rozmenenia bankovky v nominálnej hodnote 200 eur, túto dôchodcovi predložil a uviedol, že sumu 100 eur, z rozmenenej bankovky chce nechať pre jeho vnuka,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Páchatelia podľa nej tvrdili, že vnukovi sprostredkovali zamestnanie v Rakúsku. „Dôverčivý pán zo svojej peňaženky, ktorú mal pri sebe, odovzdal jednému z neznámych mužov dve bankovky v nominálnej hodnote 50 eur a následne prešiel do spálne odkiaľ vybral z obývacej steny ďalšie dve 50-eurové bankovky, ktoré položil pred páchateľov na kuchynský stôl,“ načrtla hovorkyňa s tým, že jeden z páchateľov si od dôchodcu vypýtal pero a papier, aby tam napísal údaje v spojitosti so zamestnaním jeho vnuka.

„V tom čase však druhý z páchateľov využil nepozornosť 79-ročného muža a z miestnosti spálne ukradol finančnú hotovosť vo výške nie menej ako 6400 eur. Následne z domu obidvaja páchatelia ušli preč,“ dodala.

Podľa popisu by malo ísť o maďarsky hovoriacich  mužov v zdanlivom veku približne 25 až 30 rokov. Páchatelia by sa mali pohybovať na osobnom motorovom vozidle Peugeot striebornej farby s maďarskou poznávacou značkou.

„Touto cestou chceme požiadať aj občanov, ktorí si včera všimli čokoľvek podozrivé, čo by mohlo súvisieť s touto krádežou, aby to oznámili na známom telefónnom čísle 158 alebo na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru,“ zakončila Kováčiková.

Zdroj: Petra Kováčiková, KR PZ Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár