LUKOVIŠTIA: V súťaži Lukovišťský kalíščok sa predstavia najlepšie destiláty z celého kraja

LUKOVIŠTIA – Pre všetkých výrobcov domácich ovocných destilátov, ktorí chcú spoznať kvalitu svojho produktu, je určená súťaž Lukovišťský kalíščok, ktorá sa bude konať 15. júla 2017 v Lukovištiach v okrese Rimavská Sobota. Svoje výrobky do nej môžu prihlásiť do 15. apríla.

„Po úspešnom 1. ročníku podujatia, ktoré sa konalo v roku 2014 pri príležitosti 80. výročia otvorenia obecnej pálenice v Lukovištiach, sa obec rozhodla pokračovať v súťaži a ochutnávke ovocných destilátov. Tentokrát sa jej záber rozšíril na celý Banskobystrický kraj.“ priblížil Jozef Mitter z organizačného výboru súťaže.

Ak chcete teda poznať kvalitu svojho ovocného destilátu, pošlite jeho vzorku (nie staršiu ako 5 rokov) do súťaže Lukovišťský kalíščok 2017 najneskôr do 30. apríla a nechajte si ju posúdiť degustátormi s medzinárodnými skúsenosťami. Prihlášky je potrebné zasielať na adresu: Obecný úrad, Lukovištia č. 26, 98026.

Súťaží sa v 6 kategóriách, a to slivka, hruška, jablko, čerešňa/višňa, záhradná zmes a iné zaujímavé destiláty. Všetky prihlásené vzorky, ktoré splnia podmienky súťaže, budú ohodnotené a podľa kvality zaradené do zlatého, strieborného alebo bronzového stupňa, resp. umiestnia sa bez ocenenia.

O výsledkoch hodnotenia, ktoré osvedčí Slovenský Rád rytierov destilátov, sa súťažiaci dozvedia 15. júla na ochutnávke ovocných destilátov v Lukovištiach, kde si na svoje prídu aj milovníci pálenky z radov verejnosti. „Okrem koštovky čaká na návštevníkov podujatia posedenie pri ľudovej hudbe a miestnych špecialitách. Súčasťou programu bude aj odborný seminár,“ doplnila pozvanie Alena Segedyová, starostka obce Lukovištia.

Zdroj: Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT,  Foto: ilustračné, Pixabay.com

Pridaj komentár