FIĽAKOVO: Futbalový štadión prechádza rekonštrukciou

FIĽAKOVO – Futbalový štadión vo Fiľakove postupne mení svoj vzhľad k lepšiemu. V priebehu posledných týždňov sa v domovskom stánku miestneho FTC zrekonštruovali hráčske šatne, sociálne zariadenia pre divákov i priestory, ktoré využívajú kolkári.

„Okrem toho už čoskoro odovzdáme do užívania vynovené tréningové ihrisko pre mládež. Taktiež máme v úmysle podať projekt, vďaka ktorému by sa zrekonštruovala miestna telocvičňa,“ ozrejmil primátor Fiľakova Atila Agócs

Mesto šetrí rozpočet

Rekonštrukčné práce na štadióne vykonala podľa jeho slov murárska čata vytvorená zo skúsených pracovníkov verejnoprospešných služieb. „Ušetríme mestské peniaze, nakoľko platíme len za materiál,“ vysvetlil Agócs.

Samospráva pre futbalových fanúšikov zrenovovala toalety a plánuje zlepšiť ich prístupnosť. Vynovenými šatňami a zrekonštruovanými priestormi sa môžu pochváliť aj extraligoví kolkári. Mesto do týchto opráv zainvestovalo tritisíc eur. V rámci projektu Spoločne za krajšie Fiľakovo podporeného Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity získalo Fiľakovo približne päťtisíc eur aj na opravu časti štadióna.

„Dotáciu sme využili na obnovenie antukovej atletickej dráhy okolo hlavného ihriska. Vytvorilo sa i nové doskočisko,“ vymenoval primátor.

Ihrisko pre mládež a deti

Ešte v roku 2015 sa začali práce aj na ihrisku za štadiónom. V najbližších dňoch ho odovzdajú do užívania. „Bolo potrebné odstrániť burinu, vyčistiť terén, navoziť novú zem, vyvalcovať ihrisko a spraviť nové oplotenie. V minulom roku sme zasadili novú trávu, ktorú sme počas celého roka pestovali,“ priblížil Attila Visnyai, prezident fiľakovského FTC.

Ako pokračoval, s obnovou ihriska pomáhali aj miestni podnikatelia. Ihrisko by mala využívať prevažne mládež. „Ak by ihrisko splnilo normy, chceli by sme ho v prípade zlého počasia využívať aj na majstrovské zápasy detí. Šetrili by sme tým naše hlavné ihrisko,“ uzavrel Visnyai.

Obnova telocvične

Rekonštrukčné práce na štadióne by sa však ešte nemali skončiť. Mesto sa chce zapojiť do výzvy Slovenského futbalového zväzu a uchádzať sa o dotáciu vo výške 39-tisíc eur. V prípade úspechu by sa na telocvični vymenila strecha, okná, dvere i bleskozvod. „Telocvičňu okrem FTC využíva aj miestne gymnázium. V budúcnosti bude potrebné budovu zatepliť. Kvôli použitým materiálom sú tam veľké úniky tepla,“ doplnil primátor.

Zdroj: Kancelária primátora mesta Fiľakovo

Pridaj komentár