GEMER/MALOHONT: V marci nás čaká hlavne divadlo, ale i koncerty, výstavy či Donutil

GEMER/MALOHONT – Niekoľko zaujímavých divadelných predstavení v Hnúšti, v Rimavskej Sobote a v Tisovci, ale aj šou Miroslava Donutila v Revúcej, koncert saxofónového kvarteta a vážnej hudby či zaujímavé výstavy. Všetky tieto podujatia na nás počas marca čakajú v regióne Gemer-Malohont. Sobotnik.sk o nich informovala manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont Miroslava Vargová.

Divadelné predstavenia

V nedeľu 5. marca zavíta do Hnúšte bábková divadelná hra Huncút Gašpar, ktorá poteší predovšetkým detských divákov. Tradičný príbeh na motívy hier starých ľudových bábkarov o Gašparkovi a jeho šikovnosti začína o 16:00 v Dome kultúry.

Rodinný prievan je názov skvelej komédie, ktorá prináša mikroskopický pohľad do života jednej rodiny, ktorá je ‘postihnutá‘ tým najkrajším spôsobom. Toto divadelné predstavenie s hviezdnym hereckým obsadením si môžete pozrieť vo štvrtok 9. marca o 18:00 v Dome kultúry v Rimavskej Sobote,“ uviedla Vargová.

Ako dodala, o deň neskôr (piatok 10.3. o 18:00) sa uskutoční tanečné divadlo pod názvom Na konci svitá, ktorým si v Hnúšti pripomenú 30. výročie vzniku súboru moderného tanca ECHO.

Divadlom bude žiť aj mesto Tisovec, kde v nedeľu 12. marca o 19:00 vystúpia členovia umeleckého súboru Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena v komédii Život je taký. „Divadelná hra pravdivo a do hĺbky hovorí o základných situáciách manželského vzťahu, ktoré pozná väčšina manželských párov,“ poznamenala manažérka MAS.

Pre tých najmenších je určené aj hudobné divadelné predstavenie Paci Pac, ktoré sa koná v nedeľu 19. marca o 16:00 v Kokave nad Rimavicou.

Šou plná humoru a zábavy

Kto by nepoznal vynikajúceho českého herca a skvelého rozprávača Miroslava Donutila?  Svojimi príhodami a ich geniálnym podaním v novom programe Cestou – necestou vás rozosmeje, zabaví, ohúri, ba dokonca aj rozplače. Nenechajte si ujsť jeho šou, s ktorou sa predstaví v utorok 7. marca o 19:00 v Revúcej.

Koncerty

Milovníci hudby si prídu na svoje najprv vo štvrtok 16. marca v Hnúšti, kde odohrá svoj koncert saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators a následne v utorok 21. marca o 18:00 v Rimavskej Sobote, kde sa uskutoční koncert vážnej hudby Harfové impresie.

Zaujímavé výstavy

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote ponúka počas marca niekoľko zaujímavých výstav. Jednou z nich je aj výstava Vtáky Gemerskej pahorkatiny, ktorá bude otvorená v stredu 1. marca o 15:00 a potrvá do 10. mája. „Predstaví viac ako 100 druhov vtákov, ktoré môžete spoznať pomocou preparátov, fotografií, krátkych popisov a nahrávok vtáčieho spevu, ktorý sa územím nášho regiónu nesie počas jarných rán,“ priblížila Vargová.

Z ďalších výstav zaujme zbierka potápačskej techniky Petra Ferdinandyho z Revúcej, ktorý sa jej zbieraniu venoval štyri desaťročia svojho života. Pozostáva z 504 kusov najrozličnejších častí potápačskej výstroje, ktoré sú doplnené o fotografie zhotovené pod vodnou hladinou. Výstavu si môžete pozrieť do konca apríla.

„V knižnici v Hnúšti prebieha výstava fotografií z minuloročnej súťaže Malohont mojimi očami, ktorá bude dostupná ešte do konca marca,“ doplnila manažérka MAS.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov, nájdete v Kalendári podujatí na web stránke turistického sprievodcu regiónom Malohont: www.regionmalohont.sk.

Zdroj: Miroslava Vargová, MAS Malohont

Pridaj komentár