MODRÝ KAMEŇ: Na hrade čaká návštevníkov veľkonočný program plný zábavy

MODRÝ KAMEŇ – Program plný zábavy a nápadov si pre návštevníkov počas Veľkonočných sviatkov pripravili pracovníci Múzea bábkarských kultúr a hračiek (MBKaH) v Modrom Kameni v okrese Veľký Krtíš. Podujatia prebiehajú každý deň do 17. apríla 2017 v čase od 9:00 do 17:00.

„Dušu a oko pohladí náš rozkvitnutý hrad výstavou Jarné prebudenie, kde budeme prezentovať kvetinové dekorácie SOŠ Želovce. V animačnom programe Veľkonočná pátračka budete musieť pátrať po stratených krasliciach a zajačích kamarátoch Šaša Huga, ktorý ich vyčaroval a už nevie, kde sa mu stratili. Za odmenu Šašo ponúkne dobrotu a ukáže pár svojich kúziel,“ avizovala kultúrno propagačná manažérka MBKaH Katarína Hanková Jančeková.

Ďalšou výstavou na hrade je podľa jej slov Rozprávkový gramofón. „Je to výstava obalov z rozprávkových LP platní spolu s ukážkami retro gramofónov a magnetofónov. Autorom výstavy je VK Gallery – združenie neprofesionálnych umelcov z okresu Veľký Krtíš,“ konkretizovala manažérka.

Prehliadka expozícií múzea bude obohatená tiež o tému veľkonočného obdobia a zvykov, ktoré k tomuto sviatku patria. Nielen v kresťanskom duchu, ale aj zvykmi pohanskými. „Na koniec prehliadky čaká návštevníkov Jarné tvorenie. Počas celého dňa budete môcť pliesť korbáče, zdobiť kraslice, vyrábať bábky na tému Veľkej noci a iné tvorivé aktivity,“ priblížila Hanková Jančeková s tým, že v parku pri hrade je možné povoziť sa na šliapacích kárach Berg.

Prehliadky na Modrom Kameni sú každú celú hodinu. Vstupné na Veľkonočnú pátračku so šašom Hugom a Jarné tvorenie je 3 eurá. Deti do 3 rokov a ZŤP zdarma.

Zdroj: Katarína Hanková Jančeková, MBKaH

Pridaj komentár