RIMAVSKÁ SOBOTA: V Mestskej záhrade je už nový altánok

RIMAVSKÁ SOBOTA – Novou dominantou Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote (medzi miestnymi známej tiež ako ‚Prvomájová‘) je už niekoľko dní nový drevený altánok s rozmermi osem krát osem metrov. Jeho osadenie avizoval ešte koncom minulého roka primátor Jozef Šimko a je súčasťou prebiehajúcej revitalizácie záhrady.

Jej súčasťou má byť tiež vybudovanie okružnej trasy okolo celej záhrady, ktorá bude slúžiť pre bežcov a korčuliarov. Merať má presne jeden kilometer. Ďalšou atrakciou bude podľa primátora minizoo, ktorá má vzniknúť v západnej časti záhrady, neďaleko amfiteátra. „Budú tam napríklad kozy, ovce, zajace, alebo lamy. Umožníme tam aj návštevy detí zo škôlok. V meste sú i také, ktoré tieto zvieratá naživo možno ešte ani nevideli,“ uviedol Šimko na jednom z posledných mestských zastupiteľstiev.

Robotníci v súčasnosti pracujú i na povrchovej úprave nového oplotenia, ktoré pribudlo ešte v minulom roku od vjazdu do záhrady až po amfiteáter. Podľa Šimka ju však napriek tomu neplánujú na noc zatvárať. Na bezpečnosť bude dohliadať mestská polícia s pomocou kamier, ktoré plánujú v záhrade nainštalovať.

Súčasťou tohto oddychového areálu bude po novom i bývalé plážové kúpalisko. Plechový plot, ktorý ho v súčasnosti oddeľuje od Mestskej záhrady, má byť podľa slov primátora odstránený a ponad potok mesto postaví dva mostíky. Podľa Šimka občania od spustenia rekreačnej oblasti Kurinec už kúpalisko príliš nevyužívali. Po novom preto bude slúžiť pre labute, ktoré majú záhradu ozvláštniť.

Foto: Sobotnik.sk

One Reply to “RIMAVSKÁ SOBOTA: V Mestskej záhrade je už nový altánok”

  1. Pingback: R. SOBOTA: V Mestskej záhrade už stojí brána, z kúpaliska zmizla labuť

Pridaj komentár