REVÚCA: Dušičkové vence zo súťaže zdobia hroby slovenských národovcov

REVÚCA – Múzeum Prvého slovenského gymnázia (MPSG) v Revúcej tohto roku organizovalo prvýkrát súťaž o najkrajší dušičkový veniec. Ako Sobotnik.sk informovala jeho lektorka Lucia Oravec Koreňová, určená bola pre všetky školy a škôlky v meste Revúca, ktoré mohli zhotoviť vlastné dušičkové vence.

„Do súťaže sa zapojili Základná škola Ivana Branislava Zocha, Základná škola Jana Amosa Komenského a Gymnázium Martina Kukučína. Súťažiaci mali možnosť doniesť do múzea svoje diela od 11. októbra do 27. októbra 2017,“ priblížila lektorka s tým, že vyhodnotenie súťaže bol 31. októbra.

Ako dodala, jej cieľom pripomenúť si pamiatku významných národovcov pochovaných na mestskom cintoríne v Revúcej a netradične tradičným spôsobom si uctiť tých, ktorí niečo pre našu budúcnosť urobili.

„Všetky dušičkové vence sme položili na zachované hroby národovcov – Samuela Reussa, Gustáva Maurícia Reussa, Samuela Ormisa, Karla Štefančoka, Jozefa Holuba, Rudolfa Viesta, Ľudivíta Reussa, Adolfa Reussa, Jána Kordoša, Júliusa Bottu a Dušana Dubovského, ktorí sú pochovaní na mestskom cintoríne v Revúcej,“ povedala Oravec Koreňová.

Súťaž o najkrajší dušičkový veniec chce MPSG organizovať i naďalej. „Určite plánujeme v tejto súťaži pokračovať, aby sa stala tradíciou,“ zakončila.

Zdroj: Lucia Oravec Koreňová, MPSG, Foto: facebooková stránka MPSG

Pridaj komentár