FIĽAKOVO: Na Farskej lúke vzniklo najväčšie mestské parkovisko

FIĽAKOVO – Dlhodobý problém s parkovaním na sídlisku Farská lúka vo Fiľakove pomôže vyriešiť nové najväčšie mestské parkovisko, ktoré samospráva odovzdala do užívania v uplynulých dňoch. S výstavbou plochy pre státie 56 áut začala samospráva na jeseň a celková investícia mesta sa vyšplhala na 75 000 eur. Väčšie parkoviská sú vo Fiľakove už len pri obchodných centrách.

Pri výstavbe parkoviska sa nezabúdalo ani na osadenie odlučovača ropných látok. „Spĺňa všetky európske normy,“ potvrdil Ivan Vanko, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a stratégie rozvoja. Mesto podľa jeho slov vybudovalo aj novú obojsmernú prístupovú cestu k parkovisku s dĺžkou 100 metrov a v budúcom roku k prístupovej ceste pribudne aj nový chodník.

Parkovanie začalo byť v posledných rokoch podľa tvrdenia samosprávy problémom aj vo Fiľakove. Málo parkovacích miest bolo najmä na sídliskách. Najpálčivejšia bola situácia na Farskej lúke. Autá tu parkovali okrem vyhradených miest aj na trávniku, popri ceste či na chodníkoch, čím vytvárali nebezpečné situácie. Myšlienka vybudovať parkovisko rezonovala vo vedení mesta už niekoľko rokov. Napokon sa v minulom roku podarilo nájsť vhodný mestský pozemok medzi jednou z bytoviek a areálom dvoch základných škôl.

V tomto roku sa vo Fiľakove vybudovalo ešte jedno 15-miestne parkovisko v centre mesta. „Dokopy tak u nás v tomto roku vzniklo 71 parkovacích miest. Je to zatiaľ najväčšia investícia v meste do tejto oblasti,“ uzavrel primátor Attila Agócs.

Zdroj a foto: Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta

Pridaj komentár