R. SOBOTA: Mestský policajt s dvomi promile havaroval na Malohontskej ulici

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dve promile alkoholu mal údajne v krvi príslušník mestskej polície v Rimavskej Sobote, ktorý dnes (6. 12) v noci havaroval na Malohontskej ulici, kde svojím autom narazil do stĺpa verejného osvetlenia. Momentálne je v cele predbežného zadržania a už dnes sa zrejme dostane pred sudcu. Sobotnik.sk o udalosti informoval dôveryhodný zdroj.

Je prakticky isté, že mladý policajt v prípade preukázania viny okrem uloženia trestu príde aj o prácu. O vyjadrenie v tejto veci sme požiadali i krajskú policajnú hovorkyňu. Po obdržaní jej vyjadrenie doplníme do článku.

DOPLNENÉ 7. decembra 2017 o 10:00: 

Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej došlo k spomínanej dopravnej nehode v stredu (6.12.) o 01:37 hodine. „26-ročný vodič z Rimavskej Soboty viedol osobné motorové vozidlo Citroen C3 Picasso v meste Rimavská Sobota na Malohontskej ulici, kde v rovnom úseku cesty na mokrej, zjazdnej vozovke, sa plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke. Ovplyvnený alkoholom zišiel s vozidlom na ľavú krajnicu a následne narazil do železného stĺpa verejného osvetlenia,“ priblížila priebeh nehody.

Vodičovi bola pri dychovej skúške na alkohol nameraná hodnota 0,94 mg/l alkoholu v dychu, čo podľa hovorkyne v prepočte predstavuje približne 1,88 promile alkoholu v krvi. „Na vozidle vznikla škoda vo výške cca 3500 eur a na železnom stĺpe verejného osvetlenia vznikla škoda zhruba 800 eur. Vodičský preukaz bol vodičovi zadržaný,“ dodala.

V súvislosti s udalosťou bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

DOPLNENÉ 7. decembra 2017 o 15:45 

Podľa neoficiálnych informácií bol vinníkovi uložený trest v podobe zákazu činnosti viesť motorové vozidlo počas doby troch rokov a pokuta 800 eur. Podmienečný trest mu súd neuložil s prihliadnutím na skutočnosť, že doteraz nebol trestaný a trestom má byť pre neho i samotná strata zamestnania.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár