Návštevníci podujatia si mohli vyskúšať zhotovenie kraslíc rôznymi technikami, zdobenie medovníkov, plstenie, zhotovenie rôznych predmetov z pálky, ďalej maľovanie na tvár, dobový kolotoč, skúšky šikovností, jazdu na koni a lukostreleckú súťaž pre deti. Najmenších čakal rozprávkový kútik. Podujatie bolo sprevádzané ochutnávkou a svätením jedál, jarmokom a tradičnou zabíjačkou.
Na javisku vystúpila ľudová hudba Ďatelinka z Detvy so sólistami, tanečný súbor Vasas z mesta Dunaújváros a hudobná kapela Csángálló z Budapešti. Nechýbala ani veľkonočná oblievačka a šibačka.
„Po účinkovaní speváckej skupiny Foncsik a speváčok Detského folklórneho súboru Jánošík žiaci miestnych základných škôl dievčatám zarecitovali veľkonočné básne a riekanky a následne ich oblievali a šibali, za čo dostali od dievčat veľkonočné vajíčka,“ dodala riaditeľka MsKS Andrea Illés Kósik.
Do oblievačky sa podľa jej slov zapojili aj starší. „Tanečníci miestneho FS Rakonca oblievali svojich dievčat zo súboru, ale vodu z vedra dostali aj niektorí z obecenstva,“ priblížila riaditeľka.
Kompletnú fotogalériu z podujatia nájdete na tomto odkaze.
Výstup na Sinec organizujú obce mikroregiónu od roku 2015 a nadviazali na niekdajšiu akciu Sto…
Banícke múzeum v Rožňave sa 23. mája 2026 zapojí do 22. ročníka podujatia Noc múzeí…
V prvej polovici apríla 2026 cestári opravovali úsek hlavnej komunikácie I/16 medzi Plešivcom a Bohúňovom.…
Mesto Rožňava podporí v roku 2026 dovedna šesť projektov participatívneho rozpočtu celkovou sumou 30 000…
Dnešné Krátke správy na Sobotníku o zamestnancoch firmy Winkelmann, neplatičoch v Hnúšti, počte ulíc a…
Eva Wilson pochádza z Jelšavy, dnes žije a tvorí v Revúckej Lehote. Pôsobí ako učiteľka…