Primátorka Lučenca nazvala nový povrch ulíc v R. Sobote ekoasfaltom, z ktorého vyrastajú rastlinky

LUČENEC – Zasadnutia lučeneckého mestského zastupiteľstva bývajú v porovnaní s tými rimavskosobotskými omnoho vecnejšie a v komornejšom duchu. Avšak na tom poslednom, ktoré sa konalo v utorok 24. apríla, nebola núdza o bonmoty. Reč prišla dokonca aj na kvalitu asfaltu, ktorý pribúda na zrekonštruovaných uliciach susednej Rimavskej Soboty.

Vo svojej reči ho spomenula priamo primátorka Alexandra Pivková. Reagovala tým na slová poslankyne Anny Václavíkovej, podľa ktorej je veľký nepomer medzi vysokými sumami, ktoré Lučenec dáva na asfaltovanie, a dĺžkou ulíc, ktoré sa za tieto peniaze doteraz opravili. Doplnila tiež, že podľa jej názoru je vo využívaní financií na asfaltovanie efektívnejší napríklad Banskobystrický samosprávny kraj.

„Ja by som sa veľmi nerada, a budem teraz hovoriť za mesto, porovnávala s vyšším územným celkom, ako robí cesty. Budem veľmi kritická, pretože nejaké rokovania mám za sebou a vidím, aké sú nekvalitné. Nebudem sa porovnávať ani s Rimavskou Sobotou, kde dostávam informácie, že už pomaly ten trojcentimetrový, päťcentimetrový asfalt, nech sa nikto neurazí, je takmer ako ekoasfalt, z ktorého už vyrastajú rastlinky,“ reagovala na jej slová primátorka Pivková, podľa ktorej niekedy treba radšej vyberať tak, aby úspora nebola tým podstatným kritériom. „Vychádzajme z toho, že chceme robiť poriadne a za to, čo spravíme, sa nechceme hanbiť,“ dodala.

Na asfaltovanie v Lučenci má ísť tohto roku suma takmer 650 000 eur zo zostatku rezervného fondu a prebytku mestského rozpočtu. Tie podľa údajov samosprávy spolu presiahli sumu 1,2 milióna eur. Polemika poslancov sa však strhla okolo výberu, ktoré konkrétne ulice majú byť vyasfaltované, keďže niektorí zástupcovia občanov chceli pár ulíc pridať a ďalšie zo zoznamu vypustiť.

Nakoniec však schválili pôvodný návrh, podľa ktorého sa opraví Maloveská ulica, vnútroblokové komunikácie na sídlisku Rúbanisko II, chodník na Vajanského ulici 24-36, ako aj jedna vetva Jókaiho ulice. Na návrh poslanca Zahera Mahmouda nakoniec pridali do zoznamu ešte Ulicu L. Mócsáryho, ktorej rekonštrukciu mieni samospráva prefinancovať z prostriedkov v tohtoročnom rozpočte.

Foto: Sobotnik.sk

One Reply to “Primátorka Lučenca nazvala nový povrch ulíc v R. Sobote ekoasfaltom, z ktorého vyrastajú rastlinky”

  1. Pingback: R. SOBOTA: Práce v Mestskej záhrade pokračujú, pribudol mostík v plážovom kúpalisku

Pridaj komentár