V R. Sobote a Lučenci odštartujú dva nové projekty arteterapie

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC – Onkologickým pacientom a klientom domova sociálnych služieb (DSS) sú určené dva nové projekty arteterapie, teda liečby umením, ktoré budú v nasledujúcich mesiacoch realizované v Rimavskej Sobote a Lučenci. Umožní ich iniciatíva Nadácie VÚB, ktorá v rámci svojej grantovej výzvy podporí celkovou sumou 30 000 eur dohromady 22 subjektov z celého Slovenska.

Veľmi radi opäť podporujeme iniciatívu dobrých organizácií, ktoré neúnavne pracujú s tými menej šťastnými. Sme presvedčení, že množstvo pozitívne ladených terapeutických hodín po celom Slovensku rozmnoží radosť a pokoj v životoch stoviek ľudí,“ uviedol predseda správnej rady nadácie Alexander Resch.

V Rimavskej Sobote získalo grant vo výške 1450 eur občianske združenie Smaragdy s projektom Latte pre Smaragdy. „Cieľom je organizácia šiestich tvorivých dielní a arteterapeutických stretnutí pre onkologických pacientov a ich príbuzných. Súčasťou bude charitatívna dražba výrobkov z tvorivých dielní,“ uvádzajú tvorcovia projektu s tým, že je doň zapojených desať dobrovoľníkov a 60 klientov.

Druhý projekt, podporený sumou 550 eur, bude realizovaný v DSS Libertas v Lučenci. „Cieľom je u klientov rozvíjať jemnú motoriku, pamäť a predstavivosť, ako aj tvorivosť a spontánny prejav a komunikovať neverbálnymi cestami. Využitím liečebných účinkov výtvarného prejavu smerujeme k odbúravaniu napätia a úzkosti,“ vysvetľujú autori projektu.

Zdroj a foto: tlačová správa Nadácie VÚB

Pridaj komentár