FIĽAKOVO: V meste pribudli moderné autobusové zastávky

FIĽAKOVO – V uliciach Fiľakova v posledných týždňoch pribudli štyri nové autobusové zastávky. Samospráva na vlastné náklady vymenila opotrebované staré konštrukcie za moderné, presklené. V budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie.

V posledných dňoch mesto ukončilo komplexnú revitalizáciu priestranstva pred bytovkou na Biskupickej ceste. Pribudol tu dvojúrovňový chodník zo zámkovej dlažby s odvodnením, zrevitalizovaný pás zelene i mobiliár. Samospráva sa rozhodla revitalizáciu danej lokality doplniť výmenou dvoch starých autobusových zastávok za nové. „Vybrali sme moderné presklené typy, ktoré pekne zapadajú do utvárajúceho sa jednotného dizajnu mobiliáru mesta,“ povedal primátor Attila Agócs.

Ako ďalej pokračoval, ďalšiu zastávku vymenili na Ul. Kpt. Nálepku. „Je jednou z najfrekventovanejších v meste, aj preto padla voľba práve na ňu. Okrem zastávok sme vo všetkých prípadoch upravili aj podložie a okolitý terén,“ priblížil primátor s tým, že práce vykonávali Verejnoprospešné služby mesta Fiľakovo (VPS).

Najväčšou zmenou v týchto dňoch prechádza zastávka na Lučenskej ceste. „Tu doposiaľ nebola žiadna zastrešená konštrukcia, bolo tu iba vyznačené stanovište autobusov. Podložie je už pripravené, samotná zastávka je osadená. V súčasnosti pracujeme na úprave okolitého terénu a odstránení starej drevenej búdky, ktorá v minulosti slúžila ako bufet, avšak roky bola nevyužívaná a chátrala,“ doplnil slová primátora Tibor Tóth, riaditeľ VPS.

Práce na štyroch zastávkach stáli samosprávu dokopy viac ako 17-tisíc eur. „Vo výmene ďalších chceme postupne pokračovať aj v budúcnosti. Najmä v okrajových častiach mesta, kde sú buď staré ošarpané zastávky, ešte z čias bývalého režimu, alebo nie sú vôbec,“ zakončil primátor.

Zdroj a foto: Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta

Pridaj komentár