KOKAVA NAD RIMAVICOU: Pri zhorenej chate našli mŕtveho Zoltána z R. Soboty

KOKAVA NAD RIMAVICOU – K tragickej udalosti došlo dnes (27. 1. 2019) v rekreačnej oblasti Línia neďaleko Kokavy nad Rimavicou v Poltárskom okrese. Pri zhorenej drevenej chate našli hasiči mŕtve telo muža z Rimavskej Soboty.

Požiar vypukol v skorých ranných hodinách a chatu prakticky úplne zničil. Podľa údajov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Poltára i dobrovoľní hasiči z Málinca. V zamknutej drevárni neďaleko chaty našli obesené telo muža, ktorým je údajne Zoltán z R. Soboty. Päťdesiatnik pravdepodobne spáchal samovraždu.

 

Podľa jeho susedov – chatárov mohli byť dôvodom takéhoto činu jeho osobné problémy. Niektorí ho v sobotu večer videli v podnapitom stave.

Príčina požiaru a jej spojitosť so smrťou muža sú predmetom vyšetrovania. O vyjadrenie k veci sme požiadali krajskú policajnú hovorkyňu, jej stanovisko po obdržaní doplníme do článku.

DOPLNENÉ 28. 1. o 11:50: Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Márie Faltániovej polícia prípad vyšetruje . „Polícia v Poltári začala stíhanie pre prečin usmrtenia. V súvislosti s požiarom čakáme na správu od zisťovateľa príčin požiarov,“ konkretizovala.

Ako dodala, v nedeľu 27. 1. okolo 13:00 v drevárni za chatou bolo nájdené nehybné obesené telo 54-ročného muža z Rimavskej Soboty. „Na miesto privolaný lekár konštatoval smrť bez známok cudzieho zavinenia a odporučil vykonať zdravotno-bezpečnostnú pitvu,“ doplnila hovorkyňa.

Foto: ilustračné, Pixabay.com, Video: Noviny.sk

Pridaj komentár