R. SOBOTA: Muž sa pokúsil ujsť policajtom, pri úteku zahodil vrecko s neznámou látkou

RIMAVSKÁ SOBOTA – V piatok (11. 1. 2019) vykonávala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru (OO PZ) v Rimavskej Sobote hliadkovú službu, pričom v popoludňajších hodinách spozorovali na ceste vozidlo, ktoré podľa ich usúdenia išlo neprimerane rýchlo. Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej hliadka vodiča zastavila na Veternej ulici.

Po tom, ako vodič z vozidla vystúpil, sa z miesta kontroly rozbehol preč a snažil sa uniknúť. Počas behu vodič odhodil do predzáhradky jedného z rodinných domov plastové vrecúško,“ priblížila hovorkyňa s tým, že policajtom sa muža ihneď podarilo zadržať.

Správal sa agresívne a opakovane sa pokúšal o útek. Išlo o 32-ročného muža, ktorý javil aj fyzické príznaky požitia návykových látok, pričom ich požitie aj sám na mieste priznal,“ podotkla Kováčiková.

Na zistenie prípadnej prítomnosti návykových látok bol vyzvaný k podrobeniu sa lekárskemu vyšetreniu, čo neodmietol. Následné laboratórne testy potvrdili prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu a cannabisu.

Mužovi bol zadržaný vodičský preukaz. Okrem úkonov, ktoré polícia v tejto súvislosti vykonáva na úseku dopravy, sme začali aj trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. Zaistené plastové vrecúško, bolo zaslané na expertízne skúmanie. To, či sa potvrdí podozrenie, že ide o omamné a psychotropné látky, bude zrejmé povedať až po jej vykonaní,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a foto: Petra Kováčiková, Krajské riaditeľstvo PZ B. Bystrica

Pridaj komentár