Obecná zabíjačka v Rimavských Zalužanoch prebieha vo výbornej atmosfére

V Rimavských Zalužanoch od rána panuje vynikajúca atmosféra. Vo dvore pred obecným úradom sa už v ranných hodinách zhromažďovali ľudia. Starosta obce Milan Medveď ponúkal raňajky v podobe tlačenky, paprikovej slaniny a pečienky. Súčasťou podujatia je aj súťaž vo výrobe klobás, ktorej sa zúčastnili družstvá z okolitých miest a obcí.

Ako podotkol starosta, ľuďom sa na akcii páči a aj vďaka výbornému počasiu radi prišli. Atmosféru dotvárajú aj heligonkári s ich ľudovou hudbou. Na otázku, či obec plánuje usporiadať aj ostatné ročníky tohto podujatia, odpovedal: „Určite áno. Podľa toho, ako sú tu ľudia dnes, určite áno. Len tá zabíjačka nemôže byť zabíjačkou tak, že sú donesené polky a to stráca ten ľudový nádych. Tak sa to pokúsime zorganizovať ako poriadnu zabíjačku alebo sa zmení legislatíva, aby sa zabíjačka mohla robiť ako doma vo dvore.“

Starosta spomenul aj niektorých sponzorov, ktorí obci dopomohli k tejto akcii. „Sú to Štefan Tankó z Nižnej Pokoradze, Stanislav Sojka z Rimavskej Soboty, ďalej nám pomohli pekár Mravec z Dúbrav pri Detve, Ondrej Purgát a z Likiera Ondrej Nosko. A samozrejme nesmiem zabudnúť ani na poslancov obce Rimavské Zalužany, ktorí už včera pripravovali niektoré veci okolo tejto zabíjačky,“ spomenul Milan Medveď na záver.

My dúfame, že sa takéto akcie budú opakovať, či už v Rimavských Zalužanoch, ale aj v iných obciach.

Foto: Matej Hank

Pridaj komentár