BÁTKA: Kamión sa prevrátil vedľa cesty, bola prejazdná v jednom pruhu

BÁTKA – Šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na dvoch kusoch techniky zasahovalo pri dopravnej nehode kamióna pri dedine Bátka v Rimavskosobotskom okrese. Ako v tejto súvislosti informuje Operačné stredisko (OS) HaZZ v Banskej Bystrici, kamión sa pri nehode prevrátil na bok vedľa štátnej cesty.

„Ide o dopravnú nehodu nákladného vozidla (kamióna) prevážajúceho potraviny, ktorý sa v čase príchodu príslušníkov HaZZ nachádzal prevrátený vedľa štátnej cesty. V havarovanom vozidle sa nachádzala jedna zakliesnená osoba,“ informuje OS HaZZ.

Ako dodáva, príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a prípadnému pohybu. Zakliesnená osoba bola z havarovaného vozidla vyslobodená pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia a bola jej poskytnutá predlekárska prvá pomoc.

Následne bola osoba odovzdaná posádke záchrannej zdravotnej služby. Na mieste udalosti sa nachádza aj hliadka polície. Štátna cesta bola prejazdná v jednom jazdnom pruhu, dopravu usmerňovali príslušníci Policajného zboru,“ konkretizuje OS HaZZ.

Zdroj: HaZZ, Foto: ilustračné, Pixabay.com

Pridaj komentár