PÔTOR: Pri vážnej dopravnej nehode zasahoval aj vrtuľník

PÔTOR – K vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazilo osobné auto s dodávkou, došlo dnes (28. 3. 2019) neďaleko obce Pôtor na ceste I/75 v okrese Veľký Krtíš. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici Petry Kováčikovej pri nehode zasahoval aj záchranársky vrtuľník.

„Podľa doterajšieho objasňovania k nehode došlo tak, že vodič dodávky Mercedes Sprinter viedol vozidlo v smere od Lučenca na Pôtor, pričom cez protismernú časť odbočoval na miesto mimo cestu. V tom čase oproti prichádzalo osobné motorové vozidlo Ford C-max, pričom došlo k ich zrážke,“ opísala hovorkyňa.

V dodávkovom vozidle sa v čase nehody nachádzali dvaja muži, ktorí podľa Kováčikovej vyviazli bez zranení. „Dodávkové vozidlo viedol 44-ročný vodič z Lučeneckého okresu. Zranenia utrpela posádka osobného auta, kde sa zranili dvaja spolujazdci (67-ročný muž a  64-ročná žena) a jeho 41-ročný vodič,“ doplnila hovorkyňa.

Žena sediaca na prednom sedadle spolujazdca bola s ľahkými zraneniami prevezená do nemocnice. Záchranári z miesta odviezli aj 41-ročného vodiča osobného auta. „Na miesto boli privolaní aj leteckí záchranári, ktorí do banskobystrickej nemocnice z miesta prevážali 67-ročného muža, spolujazdca, ktorý v čase nehody sedel na zadnom sedadle,“ načrtla Kováčiková.

Ako dodala, podľa doterajších zistení tento muž pravdepodobne nebol pripútaný bezpečnostnými pásmi a po náraze zostal zakliesnený vo vozidle medzi sedadlami. V jeho prípade ide o ťažké zranenia.

„Presná príčina vzniku dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho objasňovania. V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Do vyšetrovania bol pribraný aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj a foto: KR PZ, P. Kováčiková

Pridaj komentár