Drienčany ožijú folklórom po 16. krát

Bábkové divadlo, folklórne skupiny, tvorivé dielne. Toto a ešte omnoho viac môžete zažiť 20. júla 2019 v obci Drienčany pri R. Sobote, kde sa bude konať 16. ročník podujatia s názvom DEDINA OŽÍVA. Svoje brány otvorí o 9:00 na pódiu pri požiarnej zbrojnici.

Ďalší program sa začne o 9:30 v kostole ECAV uvedením pásma slova a hudby. Od 10:00 sa v budove pamätnej fary, ktorá je zároveň aj múzeom slovenskej rozprávky, uskutoční predstavenie diela spisovateľa Petra Glocka, ktorý je i autorom expozície múzea.

Jedna z organizátoriek, Stanislava Zvarová, uvádza na sociálnej sieti: „Na nádvorí pamätnej fary budú uvedené rozprávky pre najmenších v podaní Bábkového divadla na Rázcestí z Banskej Bystrice, a to: Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. Od 11:00 sa predstaví folková skupina MELL z Rimavskej Soboty,“ píše Zvarová na Facebooku.

Od 13:00 sa predstavia na pódiu folklórne skupiny. Dedinu budú zabávať Folklórna skupina LIESČINA z Rimavskej Soboty, Ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova, Folklórna skupina STROMIŠ z Vlachova a na záver Folklórny súbor ZEMPLÍN z Michaloviec.

Do sprievodných aktivít zaradili organizátori tvorivé dielne Z rozprávky do rozprávky, pozorovanie Slnka, rozprávkové slnečné hodiny, rozprávkový labyrint, predstavenie divadelného súboru Kukátko z Hnúšte a vystúpenie kokavských a klenovských heligonkárov.

Organizátormi sú obec Drienčany, Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS) v Rimavskej Sobote, Banskobystrický samosprávny kraj, občianske združenie (o. z.) Valgata a ECAV Drienčany. Vstupné je nasledovné: dospelí – 4 €, deti – 2 € a deti do 1 metra zdarma.

Zdroj: Stanislava Zvarová, Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár