M. KAMEŇ: V sobotu bude hrad V moci temnoty

MODRÝ KAMEŇ – Hrad Modrý Kameň v okrese Veľký Krtíš bude v sobotu 24. augusta 2019 V moci temnoty. Taký je názov zážitkovej prehliadky, ktorá sa uskutoční od 21:00.

„Nebude to prehliadka, na akú ste zvyknutí. Väčšina poduatia V moci temnoty sa odohrá len s vaším svetlom, ktoré si musíte zabezpečiť sami, tak ako aj pevnú obuv. Zažite kaštieľ a park v tme! Na hrade Modrý Kameň nie sme sami. Sú tu aj tí druhí! Ak sa radi bojíte a milujete adrenalín, je to niečo pre vás,“ pozvala na podujatie kultúrno-propagačná manažérka Múzea bábkarských kultúr a hračiek Modrý Kameň Katarína Hanková Jančeková.

Ako pokračovala, lektor návštevníkov povedie parkom a časťou kaštieľa, kde si vypočujú povesti o dávnych obyvateľoch hradu z rodu Balašovcov. „Dozviete sa, ktorý z nich bol týraný a naopak, ktorý bol tyran. Prečo bol v roku 1424 oslepený nevinný hájnik a čo spájalo Žigmunda Balašu s nájomným vrahom Šmarhanom. Kto stál za zmiznutím Šimona Balašu a ako bola pomstená krutosť Imricha Balašu,“ dodala.

Návštevníci sa však podľa nej tiež dozvedia, prečo sa dodnes kaštieľom ozýva erdžanie koňa a vrčanie psa. „Aby ste sa spamätali z tej hrôzy, na záver vás posilní pohár niečoho dobrého. Zážitok z noci prehĺbi profesionálna Ohňová show Drsnošov v podaní veselých profesionálnych hercov Duo Kyseli Krastafci. Show bude odohraná niekoľkokrát za noc,“ podotkla manažérka.

Ako spomenula na záver, každý návštevník podujatia môže vyhrať darčekové poukážky, prípadne ich niekomu darovať – na jazykový kurz v ONLINE JAZYKOVEJ ŠKOLE HULAHULA v celkovej hodnote 300 eur.

Podujatie je vhodné pre dospelých a mládež od 12 rokov. Vstupné je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre študentov a dôchodcov.

Zdroj: Katarína Hanková Jančeková Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár