FUTBAL: R. Sobota s bodom, polhodinovú presilovku nevyužili

MŠK Rimavská Sobota nastúpil v sobotu 7. septembra 2019 na 6. kolo III. ligy STRED proti TJ Bánová. Síce sa výkon hráčov od zápasu k zápasu zlepšuje, no znova to stačilo iba na remízu 1:1. Hostia zo Žilinského okresu figurovali pred zápasom na druhom mieste, naši na predposlednom.

Prvé minúty duelu začali dôraznejšie domáci, ktorí si dokázali vybudovať pár šancí, no bez zakončenia. V 11. minúte prvýkrát udreli hostia, keď strela z dvadsiatich metrov prekvapila brankára Gregora. Autorom gólu bol Lukáš Švikruha (0:1). Po tomto momente Bánová herne prevýšila MŠK a do konca polčasu sa hralo viac-menej v strede ihriska.

Do druhého polčasu vstúpili domáci gólom, keď sa Grujović ocitol sám pred brankárom a strelu umiestnil do pravého dolného rohu (1:1). Po faule Dudeka dostali hostia šancu priameho kopu z 17 metrov. Strelu vytečoval múr domácich na rohový kop. V 64. minúte po druhej žltej karte poslal rozhodca do šatní hráča hostí Michala Mravca. Domáci prevahu v počte hráčov nevyužili a výsledok sa už nezmenil.

Nečakaný gól, spravodlivé rozdelenie bodov

Nečakal som, že to pôjde na bránu. Lopta predo mnou skočila zle a nedokázal som to chytiť,“ povedal Krisztián Gregor, brankár MŠK.

Problémy so zostavou

Ako po každom zápase, aj teraz sa pre Sobotnik.sk vyjadril tréner mužstva Tomáš Boháčik. „Mali sme problém so zostavou, takže tento bod by som aj bral. Myslím, že prvý polčas sme boli lepší, prehrávali sme po šťastnom góle súpera. Druhý polčas, paradoxne po vylúčení súperovho hráča, sme to nedokázali využiť. Remíza je zaslúžená pre oba tímy,“ povedal.

Azda najväčším problémom tohto zápasu boli traja hráči na lavičke vrátane trénera. „Mário Michalík cestoval na turnaj veteránov do Talianska, Štefan Juhász musel odcestovať pracovne do Indonézie, Tomáš Kočiš nedvíha telefón, takže neviem, či s ním môžeme aj naďalej počítať,“ dodal Boháčik.

MŠĶ RIMAVSKÁ SOBOTA -TJ BÁNOVÁ 1:1 (0:1)

Góly: 47. Grujović – 11. Švikruha

ČK: 64. Mravec

Domáci: Gregor – Grujović, Paparyha, Fajčík, Dudek, Nagy, Vasylynets, Lavrík, Šulek (60. Balog), Kamendy, Vasilko

Hostia: Kosa – Lazar, Bičan (54. Cisárik), Ďurica, Jasenovský, Švikruha, Mravec, Bielik, Kocian, Kubena, Bendík