TISOVEC: Školská firma Target na EGT vytvorí produkt na prevenciu alkoholu

Ako to už býva zvykom na Evanjelickom gymnáziu v Tisovci (EGT), aj tento rok vznikla školská firma, ktorej členmi sú žiaci štvrtého ročníka. JA Company s názvom Target predstavila pre Sobotnik.sk i svoj produkt.

Prvým krokom pri vytváraní školskej firmy je každoročné zvolenie kandidátov na obsadenie jej postov. V utorok, 24. septembra 2019 prebehli na pôde EGT tohtoročné voľby, kde dozorná rada rozdelila študentov do funkcií vo firme. Na najvyššiu funkciu, prezidentku, zvolili Zuzanu Genigovú. „Vnímam to veľmi pozitívne a beriem to ako veľkú výzvu. Sami zatiaľ nevieme, čo nás čaká, všetko čo sa ekonómie týka je pre nás nové, no som presvedčená, že spolu to zvládneme,“ uviedla pre Sobotnik.sk Zuzana Genigová.

Členovia firmy vedení pedagógom Ladislavom Čajkom, sa dohodli na tohtoročnom produkte, ktorý ma pomôcť pri jednom z problémov dneška – alkohole. „Chceme priniesť niečo užitočné pre každú generáciu a hlavne pomáhať. Čo sa produktu týka, stále sme otvorení novým nápadom. Máme však predstavu, ktorým smerom by sme chceli napredovať,“ načrtla Genigová. Konkrétne informácie o produkte máme v redakcii, ale výrobok zatiaľ nie je plne odsúhlasený, preto ich uvedieme až neskôr.

Názov navrhli chlapci

Každá firma na EGT mala vždy svoj vlastný názov, logo aj hymnu. Tentoraz s názvom prišli chlapci z firmy. „Každý člen firmy mal možnosť dať kreatívny návrh na názov a produkt. Nakoniec sme sa hromadne zhodli na pomenovaní, s ktorým prišla skupinka našich chlapcov,“ povedala na záver prezidentka firmy.

JA Company bude počas celého roka uskutočňovať akcie, do ktorých sa budú môcť zapojiť študenti EGT aj verejnosť. Budú sa zameriavať na športové, kultúrne ale i spoločenské udalosti. Najvýznamnejšou bude školský ples s názvom Love is in the Air, ktorý prebehne 14. februára 2020 v budove Mestského kultúrneho strediska v Tisovci.

Školská firma v EGT sa stretáva počas hodín aplikovanej ekonómie, ktorú vyučuje Ladislav Čajko. Začiatkom roka sa študenti vždy rozhodnú, či sa týchto hodín budú zúčastňovať. História školských firiem v gymnáziu siaha až do školského roku 1996/1997, kedy vznikla prvá s názvom ASEC. Od toho roku s výnimkou troch rokov vzniká JA Company.

V školskom roku 2018/2019 to bola firma s názvom Strength, ktorej prezidentkou bola Diana Hanesovská. Zaznamenali množstvo úspechov na rôznych medzinarodných veľtrhoch.

Zdroj: Zuzana Genigová, internetová stránka EGT Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár