HOKEJ: Soboťania tretíkrát víťazne, Križan si udržal nulu

Hokejisti HKM Rimavská Sobota nastúpili na prvý vonkajší zápas novej sezóny proti MHk 32 Liptovský Mikuláš B. Duel sa odohral 5. 10. 2019 o 20:00. Soboťania potvrdili, že sú favoritom stretnutia a zvíťazili na Liptove 7:0.

Hostia už v prvej tretine rozbehli kolotoč gólov, keď už vo 8. minúte bolo 0:3. Najskôr sa v druhej minúte presadil Denis Nociar (0:1), v štvrtej minúte to bol Tibor Koniar (0:2) a vo ôsmej minúte strelil gól aj Michal Šagát (0:3). HKM nepoľavilo ani po týchto troch góloch a do konca tretiny pridali ešte jeden gól zásluhou najproduktívnejšieho hráča tímu Georgyho Vilchinskiyeho (0:4).

V druhej tretine padli dva góly a obidva boli z presilových hier. V 27. minúte strelil druhý gól v zápase Tibor Koniar (0:5). O dve minúty nato sa v ďalšej presilovke presadil Slavomír Búda (0:6).

Tretia tretina bola bohatá hlavne na vylúčenia, no padol aj jeden, posledný gól zápasu. Strelil ho v 59. minúte zápasu kapitán Ján Slovák (0:7). V poslednej časti zápasu sa rozdalo 32 trestných minút, z toho 28 bolo udelených Rimavskej Sobote.

Nasledujúci zápas Soboťania odohrajú 12. 10. 2019 proti HC 19 Humenné. Odohrá sa o 17:00. Príďte chlapcov podporiť k udržaniu si prvého miesta v tabuľke.