Niektoré predajne Kačka prevezme COOP Jednota, osud iných je nejasný

RIMAVSKÁ SOBOTA – Viaceré predajne siete Kačka, ktorá pred niekoľkými týždňami skončila v konkurze, budú patriť spoločnosti Coop Jednota. Pre Sobotnik.sk to potvrdili viaceré zdroje z prostredia bývalej Kačky.

Podľa našich informácií by s určitosťou malo ísť o predajne na sídlisku Rimava neďaleko pizzerie Drak a na sídlisku Západ. To isté platí aj o predajni v obci Hrnčiarske Zalužany v okrese Poltár. Je možné, že pod Coop Jednota prejdú aj zvyšné predajne Kačka, no tieto informácie nemáme overené.

Istú dobu sa už chodíme zaúčať do neďalekého Lučenca. S určitosťou môžem potvrdiť, že na sídlisku Západ bude namiesto Kačky Coop Jednota,“ povedala jedna z predavačiek z tohto sídliska. Väčšina zamestnancov, ktorí v uvedených prevádzkach pracovali, by mali pokračovať aj pod krídlami novej spoločnosti.

Celú sieť predajní pred približne rokom a pol odkúpila poľská spoločnosť Enterprise Investors. Tá ju premenovala z CBA na Potraviny Kačka, pričom v tejto súvislosti zdôrazňovala „uletenosť“, napríklad „najuletenejšie akcie“.

Podnikateľský zámer však novému investorovi nevyšiel. Prvým náznakom problémov bolo rušenie niektorých predajní v menších dedinách, koncom augusta 2019 napokon spoločnosť skončila v konkurze. Viac sa o dôvodoch i histórii siete, ktorá bola na trhu pod viacerými názvami už od roku 1991, dočítate v našom staršom článku.

O budúcnosti zamestnancov siete sa bude hovoriť v stredu (23. 10. 2019) v pobočke Sociálnej poisťovne v Lučenci. Navštívi ju štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš, prítomná bude aj predsedníčka Odborového zväzu pri CBA Simona Stieranková.

Spoluautorom článku je Matej Hank.

Foto: ilustračné, Pixabay.com

Pridaj komentár