COOP Jednota preberá po skrachovanej predajnej sieti Kačka 40 predajní

kačka, COOP JednotaLUČENEC – Približne 40 predajní po skrachovanej sieti Kačka prevezme do svojho portfólia najväčší slovenský maloobchodný systém COOP Jednota. V nových prevádzkach poskytne prácu aj bývalým zamestnancom siete. Prvotné náklady COOP Jednoty súvisiace s rekonštrukciou prevádzkových priestorov presiahnu pol milióna eur.

Väčšina predajní, ktoré v najbližších týždňoch až mesiacoch COOP Jednota otvorí, sa nachádza v oblastiach, kde mala Kačka silné zastúpenie, teda v Lučenci a okolí, v Žiline či v Považskej Bystrici. Pokryje však aj oblasť Záhoria, Nových Zámkov a Brezna.

Zatiaľ sme otvorili približne desať prevádzok, dvadsať otvoríme do konca tohto roku. Momentálne prebiehajú rokovania, ale robíme všetko pre to, aby sme k nim v roku 2020 pripojili ešte ďalších desať prevádzok,“ ozrejmil Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Zdôraznil tiež, že v nových predajniach počítajú aj so zamestnancami zo skrachovanej siete Kačka. „Celkovo otvoríme asi 300 pracovných miest, ktoré budú samozrejme určené aj pre ľudí z odchádzajúcej siete Kačka,“ uviedol Lellák.

Vo väčšine novootvorených prevádzok bude COOP Jednota v podnájme, časť objektov odkúpi. Nová akvizícia so sebou prinesie aj značné výdavky. Len na rekonštrukciu a modernizáciu predajných priestorov vynaložia jednotlivé družstvá zo siete COOP Jednota približne pol milióna eur, ďalšie investície bude predstavovať kúpa vybraných budov, v ktorých sa budú predajne nachádzať.

Z 26 spotrebných družstiev zaoberajúcich sa obchodnou činnosťou, preberie predajne po sieti Kačka polovica. Spotrebitelia už v tieto dni môžu nakupovať v dvoch supermarketoch v Považskej Bystrici, v obci ČížHrnčiarske Zalužany, v troch predajniach v Žiline, v Banskej Bystrici a v Senici.

Zdroj: Zuzana Peiger Ačkajáková, PR manažér Coop Jednota, Foto: ilustračné, Pixabay.com

Pridaj komentár