HOKEJ: HKM R. Sobota s piatym víťazstvom v rade, Šagát dvojgólový

Hokejisti HKM Rimavská Sobota nastúpili na 10. Kolo 2. hokejovej ligy proti HK 2016 Trebišov. Išlo o druhý tohtosezónny zápas proti tomuto súperovi. V prvom dueli boli úspešnejší Soboťania, keď vyhrali 9:3, tentoraz zvíťazili „len“ 3:1. Meranie síl sa uskutočnilo 23. 11. 2019 o 17:30.

Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, obaja brankári si dokázali udržať čisté konto.

V druhej tretine sa podarilo otvoriť skóre hosťujúcim Soboťanom, keď v 24. minúte otvoril skóre Michal Šagát (0:1). V 48. minúte navýšil skóre HKM Ivan Zorvan gólom na 2:0. V 55. minúte dokázal Trebišov zásluhou Róberta Franca znížiť stav na 1:2, no 10 sekúnd pred koncom duelu navýšil druhým gólom Michal Šagát stav na 3:1.

HKM odohrá ďalší zápas na ľade UKS MOSiR Sanok 30. 11. 2019 o 18:00. Pripomíname, že nasledujúci domáci zápas sa bude hrať 7. 12. 2019 proti MHK 32 Liptovský Mikuláš B. Príďte povzbudiť chalanov, aby zaznamenali čo najlepší výkon.

Soboťania sa doťahujú v tabuľke skupiny VÝCHOD na prvé miesto, keď na vedúce Humenné strácajú len jeden bod.

Zdroj: Hockey Slovakia  Foto: Sobotnik.sk