HOKEJ: R. Sobota na prvom mieste v tabuľke, preskočili Humenné

Hráči HKM Rimavská Sobota nastúpili na 11. kolo 2. ligy proti poľskému tímu UKS MOSiR Sanok. Zápas sa odohral 30. 11. 2019 v netradičnom čase – o 18:00. Soboťania v prvom zápase zvíťazili vysoko 7:2, tentoraz sa im podarilo zvíťaziť 5:2. Vďaka triumfu sa posunuli na prvé miesto v tabuľke VÝCHOD, keď líder z mesta Humenné zakopol v Sabinove.

Úvod zápasu podcenil domáci Sanok, keďže sa nechal dvakrát vylúčiť. Z presilovky 5 na 3 ťažili Soboťania gólom Filipiaka na 0:1. V polovici prvej tretiny dokázali domáci vyrovnať gólom Fusa na 1:1.

V prostrednej časti zápasu sa presadil ako prvý Peter Filipiak a v 32. minúte svojim druhým gólom navýšil skóre na 1:2. Takisto druhý gól pridal za Sanok v 36. minúte Fus.

Tretia tretina ukázala takú hru Rimavskej Soboty, na ktorú sme zvyknutí. Najskôr v 42. minúte dostal HKM do vedenia Buda. (2:3), potom 45. minúta priniesla gól Šturmankina na 2:4 a v 48. minúte strelil gól najproduktívnejší hráč mužstva Georgy Vilchinskiy (2:5). Dôležitosť zápasu sa ukázala aj na vylúčeniach, keď rozhodca Jurko rozdal 42 trestných minút.

Nasledujúci zápas odohrajú hráči Rimavskej Soboty 7. 12. 2019 na domácom ľade proti MHk 32 Liptovský Mikuláš B o 17:00. Ten najdôležitejší duel odohrajú Gemerčania o týždeň nato, keď pocestujú do mesta Humenné. Pôjde o priamy súboj o prvé miesto.

Zdroj: Hockey Slovakia  Foto: Sobotnik.sk