FUTBAL: Posledný jesenný zápas R. Soboty víťazne, vyhrať mohla aj vyšším rozdielom

MŠK Rimavská Sobota nastúpil na 15. kolo TIPOS III. ligy STRED proti MFK Žarnovica. Zápas sa odohral 2. 11. 2019 o 13:30. Išlo o posledné kolo jesennej časti ročníka 2019/2020. Duel lepšie zvládli domáci keď vyhrali 3:2.

Soboťania začali nebojácne. Už v 4. minúte zahodil gólovú šancu Marko Grujović, keď netrafil prázdnu bránu. Postupne potom Fajčík, Nagy a znovu Grujović nepremenili svoje šance. V 18. minúte prekvapili hráči zo Žarnovice a po rýchlom brejku strelil gól Branislav Lenard (0:1). Následne 22. minúta priniesla vyrovnanie z kopačky Jozefa Šuleka krásnou strelou z 13 metrov (1:1). Na konci prvého polčasu mal znovu Grujović krásnu šancu, keď hlavičkoval chrbtom ku bráne.

V 46. minúte bol krásne vysunutý Grujović, obišiel brankára a namiesto strely do prázdnej brány prihrával do šestnástky, kde Fajčík trafil len hráča na brániacej čiare. V 52. minúte sa do vedenia dostali domáci, keď brankárovi Tatárovi vypadla z rúk lopta a prvý tam bol Marko Grujović, ktorý už na piaty pokus premenil svoju šancu. (2:1). V 54. minúte neuznal postranný rozhodca gól Žarnovici pre ofsajd. V 62. minúte si vypracovali lepšiu pozíciu domáci gólom Marka Grujovića zvnútra šestnástky (3:1). V 67. minúte po chybe domácich v strede ihriska poslal kapitán Štefanka center do pokutového územia, kde bol strelec prvého a druhého gólu Branislav Lenard (3:2).

K úspechu viedla tímová spolupráca, o výsledok sme sa báli až do konca

Pre Sobotnik.sk sa vyjadril aj hráč zápasu a strelec dvoch gólov Marko Grujović. „Nebolo to len o mne, šance mi vyprodukovali spoluhráči. Mal som lepšie hrať a využiť tie šance. Od jarnej časti to bude lepšie,“ zhodnotil zápas.

zápas

O vyjadrenie sme požiadali aj trénera domácich Tomáša Boháčika. „Upozorňoval som hráčov, že to nebude ľahký zápas. Žarnovica, aj keď je v tabuľke pod nami, nerozdáva body len tak ľahko, čo sa dnes aj potvrdilo. Musím povedať na rovinu, sami sme si ten duel urobili ťažký. Šancí bolo nesmierne veľa, hazardovali sme s tým. Som spokojný s tromi bodmi a s tým, že sme si vyprodukovali šance. Nespokojný som s tým, že tieto príležitosti sme nevyužili všetky a s tým, že sme dovolili súperovi dať dva góly po našej nedisciplinovanosti,“ povedal tréner Boháčik k zápasu.

Rimavská Sobota tak ukončila jesennú časť sezóny 2019/2020 víťazstvom. Najbližší zápas odohrajú hráči MŠK Rimavská Sobota 29. 3. 2020 s ŠK Prameň Kováčová, s ktorou prehrali prvý zápas 0:2. My vám v najbližších dňoch prinesieme rekapituláciu jesennej časti.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA – MFK ŽARNOVICA 3:2 (1:1)
Góly: 22. Šulek, 50. Grujović, 62. Grujović- 18. Lenard, 67. Lenard
Domáci: Gregor – Sekulić, Mičuda, Paparyha, Fajčík, Nagy, Juhász (90. Kótai), Grujović (87. Vasylynets), Šulek, Kamendy (70. Lavrík) , Vasilko
Hostia: Tatár – Pacalaj, Nitško, Laurov, Milošević (70. Vozár), Lenard, Urgela, Štefanka, Tužinský, Čierťaský, Majerčík (66. Dobrík)