MOKRÁ LÚKA: Pri autobusovej zastávke zrazili chodcov, dvaja zomreli

REVÚCA/MOKRÁ LÚKA – Silvestrovský podvečer priniesol nepríjemnú udalosť z revúckeho okresu. Približne o 18:00 zrazil šofér motorového vozidla troch chodcov. Konkrétne išlo o troch Rómov z Revúčky a Nandraža. Dvom z nich sa, bohužiaľ, nepodarilo prežiť. Udalosť sa stala pri miestnej autobusovej zastávke. Informovala o tom stránka dopravného servisu na Facebooku. 

Podľa našich informácii by malo ísť o auto značky Passat bielej farby. Ďalšie podrobnosti zisťujeme a s určitosťou vás budeme informovať.

AKTUALIZOVANÉ 31.12.2019 o 19.20 – Šofér pravdepodobne nešiel najvyššiu povolenou rýchlosťou, ktorá je v obci 50 km/h. Auto nakoniec zastalo až pár desiatok metrov za obeťami havárie.

AKTUALIZOVANÉ 31.12. 2019 o 19:49 – Konkrétne ide o 21-ročného vodiča, ktorý s určitosťou šoféroval VW Passat. Obeťami nehody sú nakoniec dvaja muži vo veku 57 a 58 rokov. „Alkohol u vodiča zistený nebol. U chodcov bude zisťovaný pri pitve. V súvislosti s tragickou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ uvádza sa na Facebookovej stránke Polícia SR – Banskobystrický kraj.

AKTUALIZOVANÉ 31.12.2019 o 22:00 – 21-ročný vodič išiel podľa svedkov rýchlosťou minimálne 100 km/h, chodcov zrazil priamo na priechode pre chodcov.

Pridaj komentár