HOKEJ: Soboťania zachraňovali výsledok v posledných minútach, napokon prehrali v predĺžení

Hokejisti Rimavskej Soboty nastúpili na ich najdôležitejší zápas sezóny proti rivalovi z mesta Humenné. Druholigový duel sa odohral 14. 12. 2019 o 17:30 na horúcej pôde druhého tímu v tabuľke. Svoje kvality potvrdili obe mužstvá v prvej polovici sezóny, keď odohrali vyrovnané stretnutie s výsledkom 4:6 pre Humenné. Tentoraz sa v kvalite znovu rozdiel nenašiel a šťastie na hokejkách malo Humenné, keď zvíťazilo 4:3 po predĺžení. Išlo o vôbec prvé predlženie pre Sobotu v tejto sezóne.

Skóre sa otváralo už v prvej tretine. Po faule Denisa Nociara (Rimavská Sobota) sa do šance dostal Damián Novický, ktorý nezaváhal (1:0).

To isté sa podarilo Humenčanom aj v druhej tretine, keď presilovku využil Fedorko  navýšil stav na 2:0. Minúta snov pre Rimavskú Sobotu prišla ku koncu druhej tretiny. Najskôr Filipiak svojim 13. gólom v sezóne znížil na 2:1, následne na to sa postaral o vyrovnanie najproduktívnejší hráč Georgy Vilchinskiy (2:2). O ďalšiu minútu na to schladil hostí Markuš gólom na 3:2.

V tretej tretine padol len jeden gól. Oň sa postaral 42 sekúnd pred koncom dvojgólový Georgy Vilchinskiy (3:3). V predĺžení dokázali streliť prvý gól domáci a po strele Fedorka vyhrali 4:3 po predĺžení.

Soboťania sa na ľade predstavia už len budúci rok, pretože nasledujúce 14. kolo majú voľno. Po sviatkoch sa postavia hráči HKM na ľad Kežmarku a potom ich čaká posledný domáci zápas v skupinovej časti proti Gelnici. O všetkom podstatnom vás budeme informovať.

Zdroj: Hockey Slovakia  Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár