HOKEJ: Gelnica nezaskočila domácich, rozhodla prvá tretina

Hokejisti HKM Rimavská Sobota nastúpili na 16. kolo 2. ligy Východ proti HC Rebellion Gelnica. Zápas ovplyvnil neskorší štart kvôli nefunkčnej roľbe. Duel znovu vyšiel domácim Soboťanom keď dokázali vyhrať 9:3.

Už po 24 sekundách sa presadila Rimavská Sobota, keď strelou z uhla otvoril skóre Michal Šagát (1:0). Tretia minúta priniesla už druhý gól Michala Šagáta a zvýšil na 2:0. V 4. minúte sa excelentní Soboťania znovu presadili a gólom Vilchinskiyeho zvýšili už na 3:0. Sobotské oslabenie prinieslo gól „našim“ v 10. minúte. Presadil sa Denis Nociar.

Ďalšia presilovka hostí nebola taká úspešná pre HKM a tak v 15. minúte znížil na 1:4 Lapšanský V 18. minúte navýšil na 5:1 Tibor Koniar a o pár sekúnd Georgy Vilchinskiy (6:1). Do konca prvej tretiny stihol ešte skóre navýšiť na 7:1 aj Denis Moroz.

V druhej tretine znovu skórovali domáci a nečakanou strelou Budu zvýšili na 8:1. V 35. minúte dokázali streliť gól aj Gelnica, keď novému gólmanovi Talárovi prepadol puk. Autorom gólu bol Patrik Frič (8:2). 37. minúta priniesla deviaty gól Rimavskej Sobote. Strelcom bol Zorvan.

Tretia tretina priniesla len jeden gól a to z hokejok Gelnice, keď sa v posledných sekundách zápasu presadil Denis Gurčík (9:3).

Týmto zápasom sa skončilo domáce pôsobenie v skupinovej fáze. Nasledujúce 2 zápasy odohrá HKM 11. 1. 2020 v Sabinove a o týždeň na to v silnom Bardejove.

Pridaj komentár