HOKEJ: HKM ostane po výhre prvý, známe sú dátumy play-off zápasov

Hokejisti HKM Rimavská Sobota nastúpili na predposledné kolo skupinovej fázy 2. ligy Východ proti Sabinovu. Zápas sa uskutočnil 11. 1. 2020 o 17:00. Duel lepšie zvládli hostia, keď dokázali zvíťaziť 2:4. Touto výhrou si HKM zaistil prvé miesto v tabuľke a svoje play-off zápasy odohrá v prvý februárový víkend na domácej pôde.

Do zápasu vstúpili vynikajúco hostia, keď už v 13. minúte viedli 2:0 po góloch Zorvana a Spirodonova. V druhej tretine dokázali znížiť domáci Sabinovčania po góle Horváta z 26. minúty (1:2). Ďalšie dva góly pridali Soboťania ešte v druhej tretine. Najskôr sa v 32. minúte presadil kapitán Ján Slovák (1:3) a o 4 minúty na to svojim prvým gólom v sezóne aj Tomáš Stríž (1:4).

V tretej tretine sa podarilo domácim ešte znížiť druhým gólom Horváta z 49. minúty (2:4).

Soboťania sa predstavia už len v poslednom kole na ľade proti Bardejovu 18. 1. 2020. Podľa portálu hockeyslovakia by HKM mal odohrať prvé zápasy play-off 1. a 2. 2. 2020. Súperom našich môže byť Bardejov, Sanok alebo Kežmarok.