HOKEJ: Soboťania museli výsledok otáčať, posledný domáci zápas odohrajú na Troch kráľov

Hokejisti HKM Rimavská Sobota nastúpili na prvé kolo druhej ligy Východ v roku 2020 proti MHK Kežmarok. Prvý duel na ľade Rimavskej Soboty skončil výsledkom 10:2 pre domácich, tentoraz sa znovu darilo Soboťanom, keď dokázali zvíťaziť 2:1. Zápas sa odohral 4. 1. 2020 o 17:30.

PREČÍTAJTE SI: HKM hrá excelentný hokej, no štadión je jeden z najhorších

Úvodnú tretinu hostia z Rimavskej Soboty podcenili a po góle Garaya zo 4. minúty prehrávali 1:0. Do konca tretiny padali len vylúčenia, dve na každej strane.

Prostredná tretina bola zrkadlom kvality hokeja v Rimavskej Sobote. Najskôr sa v 21. minúte presadil Ján Slovák (1:1), potom už svoj 16. gól v prebiehajúcej sezóne pridal v 24. minúte Georgy Vilchinskiy (1:2).

Tretia tretina sa odohrala bez jediného gólu a tak sa hostia tešili z výhry 2:1 a udržali sa na prvom mieste v tabuľke Východ.

Nasledujúci zápas odohrá HKM doma proti Gelnici 6. 1. 2020 o 17:00. Pôjde o posledný zápas skupinovej fázy na domácom ľade. Príďte podporiť našich hráčov a pravdepodobne aj osláviť prvé miesto v skupine.