Medzi 10 najčítanejších článkov sa zaradili znova Kotlebovci, ale aj geto na Českej, či dobitý muž z Maštinca

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Rok 2019 bol z hľadiska návštevnosti najúspešnejším rokom v tri a pol ročnej histórii nášho portálu Sobotnik.sk. V porovnaní s rokom 2018 stúpla celková čítanosť našich článkov zhruba dva a pol násobne, čo je obrovský úspech, za ktorý ďakujeme všetkým našim čitateľom.

Dopomohli k tomu aj články o obchodnom centre RS Park, protesty proti výjazdu kotlebovcov v Hnúšti alebo (ne)slávne geto na Českej ulici. Zároveň sme sa vďaka nášmu novému kolegovi Maťovi Hankovi začali podrobne venovať a športovej oblasti a  mohli ste si pravidelne prečítať reportáže zo zápasov rimavskosobotských HKM a MŠK.

Teší nás, že sme vás počas roka veľakrát mohli informovať ako prví o dôležitých udalostiach v našich regiónoch a práve dôraz na rýchlosť a nestrannosť spravodajstva je pre nás kľúčový aj do budúcnosti. Zároveň sme vďační a vážime si, že niektoré naše články počas roka zdieľali aj veľké celoslovenské médiá, ako napríklad Denník N.

Poďme sa teda ohliadnuť za TOP 10 najčítanejšími článkami v roku 2019.

10. Túto priečku obsadil nedávno publikovaný článok o útoku na mladého chlapca (19) v Maštinci. Ako ďalej doplnila polícia, vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie voči 33-ročnému Andrejovi. Článok bol publikovaný 9. decembra.

MAŠTINEC: Dobitý 19-ročný muž leží po útoku v nemocnici

9. Deviaty najčítanejší text bol z prostredia vlády SR. Keďže tento rok mali množstvo výjazdových rokovaní v Banskobystrickom kraji, potešili aj Rimavskú Sobotu slovami, že sa tu vytvoria nové pracovné miesta (500 až 1000). Text sa publikoval 13. 2. 2019, avšak my stále nevieme, ako to so spomínanou prácou v Rim. Sobote bude.

Vláda sľubuje v R. Sobote nový závod s 500 až 1000 pracovnými miestami

8. Ôsmy najčítanejší článok na portáli Sobotnik.sk hovorí o často omieľanej téme na mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Rimavskej Sobote. Ide o tzv. geto, teda panelák na Českej ulici, kde býva časť neprispôsobivých obyvateľov. Článok sme publikovali 15. 7.

R. SOBOTA: Geto na Českej ulici obťažuje obyvateľov, spísali petíciu

7. Na tejto pozícii sa umiestnil článok z prostredia nemocničného prostredia. Hovorí o počte narodených detí v roku 2019, ktorých bolo 1122. Najčastejšími menami boli Sofia, Ema, Tomáš, Matej. Text sme publikovali 15. 1.

RIMAVSKÁ SOBOTA: V nemocnici sa vlani uskutočnilo 1112 pôrodov

6. Na šiestej priečke sa umiestnil text, ktorý hovorí o nízkych platoch primátorov v meste v pomere so starostami obcí v rimavskosobotskom okrese. Článok sme publikovali 13. 8. 2019.

PREHĽAD: Niektorí starostovia malých dedín zarábajú viac ako primátori

5. Piatu pozíciu okupuje ďalší článok z prostredia zdravotníctva. Píše sa v ňom o zákernej chorobe, ktorá sa vyskytovala v rimavskosobotskom okrese. Ide o enterovírusovú vezikulárnu stomatitídu s exantémom inak nazývanú aj „ruka, ústa, noha“. Článok bol publikovaný 18. 10. 2019.

V Rimavskosobotskom okrese sa objavila enterovírusová vezikulárna stomatitída s exantémom

4. „Zemiakovú“ priečku okupuje článok, ktorý sa týkal výstavby novej predajne Lidl v Tornali. Článok sme publikovali 26. 7. Obchod bude stáť na Sídlisku Juh a obyvatelia mesta sa ho môžu dočkať v blízkej budúcnosti.

Tornaľa dostane vlastný Lidl, predajňa bude stáť na sídlisku Juh

3. Bronzovú pozíciu získava míting Kotlebovcov v Hnúšti, ktorí zavolali mestskú políciu na protestujúce poslankyne. Článok bol publikovaný 20. 11.

Kotlebovci mali míting v Hnúšti, na poslankyne zavolali políciu

2. Druhý najčítanejší článok bol o plánovanom otvorení nového obchodného centra RS Park. Text vyšiel 6. 9. a vďaka množstvu zdieľaní na Facebooku sa stal takmer najčítanejším v priebehu dvoch dní.

RIMAVSKÁ SOBOTA: Obchodné centrum RSPark chcú otvoriť už tento rok

1. Pri predchádzajúcom článku sme povedali, že sa stal takmer najčítanejším článkom v roku 2019 a do 29. 12. ním aj bol. Následná tragédia, ktorá sa udiala medzi sviatkami (30.12.), však nasledujúci text v priebehu menej 24 hodín na prvé miesto čítanosti na portáli Sobotnik.sk.

V nemocnici zomreli dvaja chlapci zo Sútora, údajne vypili bielu tekutinu

Ak sa vám naše články páčia, môžete si nás ‚lajknúť‘ na Facebooku, prípadne, ak uprednostňujete sociálnu sieť Instagram, tak priamo na nej.

Pridaj komentár