R. SOBOTA: Krízový štáb mesta prijal rôzne opatrenia, dôvodom je koronavírus

RIMAVSKÁ SOBOTA – Šíriaci sa nový koronavírus ovplyvnil už aj spoločenský život v Rimavskej Sobote. O rôznych opatreniach diskutoval v sobotu 7. marca 2020 Krízový štáb (KŠ) mesta R. Sobota, ktorého predsedom je primátor Jozef Šimko. Na KŠ sa nezúčastnili riaditeľ Mestskej bytovej správy Zoltán Koós a riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. O všetkých bodoch sa rokovalo v kancelárii primátora J. Šimka.

Ako sa uvádza na stránke mesta Rimavská Sobota, vedenie musí informovať písomnou či elektronickou formou všetky organizácie mesta, ktoré organizujú rôzne športové a kultúrne podujatia, aby sledovali situáciu ohľadom koronavírusu. „Od 9. 3. 2020 krízový štáb mesta ukladá nevydávať povolenia na organizovanie spoločenských, kultúrnych a športových podujatí.Pri všetkých už naplánovaných aktivitách je potrebné sledovať vývoj situácie a sledovať pokyny MV SR – sekcie krízového riadenia,“ uvádza sa v druhom prijatom bode.

Organizátori podujatia musia informovať Mestský úrad o všetkých podujatiach. „Riaditeľka MsKS je povinná sledovať vývoj danej situácie a zvážila organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí v zariadeniach MsKS,“ dodáva sa ďalej na stránke mesta.

Riaditelia ZŠ a MŠ musia sledovať vývoj koronavírusu a musia sa riadiť podľa pokynov krízového štábu SR a mesta.

One Reply to “R. SOBOTA: Krízový štáb mesta prijal rôzne opatrenia, dôvodom je koronavírus”

  1. Pingback: RIMAVSKÁ SOBOTA: Krízový štáb rozširuje opatrenia pre koronavírus

Pridaj komentár