PRÍBELCE: Šofér preletel dedinou pretekárskou rýchlosťou

PRÍBELCE – Až 110 km/h namerali 24-ročnému šoférovi v obci Príbelce v okrese Veľký Krtíš a prekročil tak najvyššiu povolenú rýchlosť o 60 kilometrov za hodinu. Informuje o tom Polícia SR – Banskobystrický kraj na svojom Facebooku.

„24-ročný vodič si pomýlil obec s pretekárskym okruhom. Policajná hliadka zastavila tohto vodiča v obci Príbelce, pri autobusovej zastávke. Priamo v obci mu namerali rýchlosť 110 km/h, za čo mu bola uložená exemplárna ponuka a zadržaný vodičský preukaz,“ napísali na svojej facebookovej stránke.

Riešil sa aj alkohol

Polícia v kraji počas predošlého týždňa riešila aj množstvo priestupkov a trestných činov za alkohol za volantom, konkrétne 42. Najviac prípadov bolo zaznamenaných priamo vo Zvolene, kde si až trinásť ľudí sadlo za volant pod vplyvom alkoholu a mali viac ako jedno promile. Najviac však nafúkala 37-ročná Marianna.

„Polícia vo Zvolene obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 37-ročnú Mariannu z Červenej Hory. V piatok (8.5.) krátko po 21. hodine, ju na osobnom aute zastavila policajná hliadka počas jazdy po miestnej komunikácii v Krupine, časť Červená Hora. Pri dychovej skúške nafúkala 3,31 promile alkoholu,“ uvádza polícia.

Za volant si sadol aj 35-ročný Roman z Detvy, ktorý nafúkal 1,79 promile, spôsobil dopravnú nehodu a do toho všetkého ani nemal vodičské oprávnenie. O elektriku v obciach Domaníky a Mederovce pripravil ľudí 20-ročný Erik z Hokoviec, ktorý nafúkal rovnako 1,79 promile. Svojou nedbanlivosťou narazil do elektrického stĺpa a pre veľkú silu nárazu spôsobil odstávku elektriny.

 

Zdroj a foto: Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pridaj komentár