V regióne pribudlo 9 prípadov koronavírusu, nové sú len tri

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – V okresoch Rimavská Sobota a Revúca pribudlo dovedna za včerajší deň až 9 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Z toho je päť v Rimavskej Sobote a štyri v okrese Revúca. Informuje o tom stránka Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

DOPLNENÉ 10. 7. 2020 o 10:20: Podľa okresného hygienika Dušana Béreša ide v niektorých týchto prípadoch o opakované vyšetrenia osôb, ktoré boli prvýkrát testované napríklad v Česku. “U nás boli vyšetrované prvýkrát, ale už boli predtým vykazované v štatistikách, takže nie sú teda nové. Evidujeme ich ako pozitívne prípady, ktoré boli prvýkrát zaznamenané v Čechách,” vysvetlil Béreš.

Úplne nové prípady ochorenia Covid-19 v okrese R. Sobota sú podľa neho len tri. “Z toho je jeden baník, jedna pani ktorej pricestovala dcéra z Anglicka, teda importované prípady. Posledný prípad bol zachytený v ohnisku nákazy,” konkretizoval okresný hygienik s tým, že v zvyšných šiestich prípadoch ide o opakované vyšetrenia osôb, ktoré boli prvýkrát vyšetrené v ČR, hlavne baníkov. “Neboli však zatiaľ zaregistrovaní v slovenskom informačnom systéme,” podotkol.