BARCA: Po havárii osobného auta jednu osobu oživovali

BARCA – Osem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s dvoma kusmi techniky zasahovalo v utorok (15. 9. 2020) večer pri dopravnej nehode v katastri obce Barca v Rimavskosobotskom okrese. O udalosti informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Banská Bystrica.

Šlo o dopravnú nehodu jedného osobného motorového vozidla, ktoré bolo prevrátené vedľa štátnej cesty. Vo vozidle sa nachádzali dve osoby (z nich jedno dieťa), ktoré sa v čase príchodu príslušníkov HaZZ nachádzali vedľa havarovaného auta,“ konkretizovalo stredisko.

Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru. „U zranenej osoby v bezvedomí začali príslušníci v spolupráci s posádkou Záchrannej zdravotnej služby kardiopulmonálnu resuscitáciu,“ dodalo stredisko s tým, že na mieste udalosti bola aj hliadka polície.

DOPLNENÉ 16. 9. 2020 o 12:35: Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, podľa informácií, ktoré dostali na tiesňovú linku 155, došlo k dopravnej nehode so zranenými účastníkmi. „Žiaľ, muž napriek maximálnemu úsiliu záchranárov počas transportu do nemocnice zomrel. Dieťa bolo prevezené do nemocnice. K jeho zdravotnému stavu sa vzhľadom na fakt, že ide o maloletú osobu nemôžem vyjadriť,“ dodala.

Aj komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková, kam patrí aj rimavskosobotská nemocnica, potvrdila úmrtie muža. „Druhý pacient je s ľahšími zraneniami aktuálne hospitalizovaný v rimavskosobotskej nemocnici,“ zakončila.

Zdroj: KR PZ B. Bystrica, Foto: ilustračné

Pridaj komentár