FUTBAL: Soboťania neprekvapili, Košice vysoko vyhrali

RIMAVSKÁ SOBOTA – Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali v treťom kole Slovenského pohára s druholigovými FC Košice 0:7. O góly súpera sa postarali Turik, Blandon, Košuda, Kim a Karaš. Duel sa odohral v stredu 16. 9. 2020 o 16:00.

Už od úvodu bolo očividné, že Košice hrajú o ligu vyššie. Hneď v prvej minúte strelili po chybe domácich obrancov Košičania gól zásluhou Turika. Soboťania mali následne pár svetlých momentov hlavne zo štandardných situácii. V 18. minúte strelil druhý gól hostí Blandona. V nadstavenom čase sa podarilo hosťom navýšiť na 3:0 opäť gólom Blandona.

Druhý polčas začal veľmi nepríjemne pre domácich a to hneď dvomi gólmi v prvých desiatich minútach. O oba sa postaral Košuda. Aj napriek takémuto rozdielu sa Soboťania súpera nebáli, hrali bojovne a vybojovali si aj pár príležitostí. V 60. minúte navýšil súper na 6:0 zásluhou Kima. Poslednú bodku za stretnutím dal v 82. minúte Kamil Karaš. Soboťania tak v pohári skončili a do štvrtého kola postúpili Košice.

Marek Fabuľa, tréner FC Košice: „Priestor dostali hráči, ktorí boli menej u nás zaťažovaní. Chceli sme vidieť v akcii aj našich mladých hráčov proti treťoligistovi. Sme radi, že sa dokázali presadiť a že sme postúpili jednoznačne do ďalšieho kola.“

Tomáš Boháčik, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Videli sme, kde sa nachádza futbal. Mrzí nás, že sme dostali hneď gól a súper sa dostal do pohody.V prvom polčase hrali hráči zo striedačky, na druhý nastúpili zo základnej zostavy, čo svedčí tomu, že nič nepodcenili.“

Pridaj komentár