KRÁTKE SPRÁVY: V múzeu priblížia reformáciu, Hnúšťa má nový náter na zábradlí

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Krátke správy na portáli Sobotnik.sk dnes aj o stredajšej výstave v Gemersko-Malohontskom múzeu (GMM) či opätovnej pozvánke na futbalový sviatok v Rimavskej Sobote.

RIMAVSKÁ SOBOTA – GMM v Rimavskej Sobote sprístupní výstavu s názvom Vyšívaná história reformácie na Slovensku. Vernisáž sa uskutoční v stredu, 16. 9. 2020 od 14:00 v priestoroch múzea. Výstavu pripravil Spolok evanjelických žien a Rimavský seniorát ECAV na Slovensku a je výsledkom projektu, ktorý vznikol v roku 2017 pri príležitosti 500. výročia reformácie.

Prezentované budú vyšívané gobelíny s rozmermi 100×120 cm. Autorkou výtvarných podkladov je Janka Krivošová, prvá profesorka architektúry na Slovensku. Vyšívané obrazy zachytávajú biskupov, kňazov, panovníkov, šľachticov, národovcov, spisovateľov, vedcov, politikov i umelcov. Informuje o tom múzeum v tlačovej správe.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Streda prinesie aj ďalší sviatok do Rimavskej Soboty, tentoraz futbalový. Na miestny štadión zavítajú druholigové Košice v súťaži o slovenský pohár. Zápas sa odohrá v stredu 16. 9. 2020 od 16:00. Ako sme vás v našom predchádzajúcom článku informovali, tipujeme, že buď sa na trávniku zrodí remíza, alebo sa z výhry budú tešiť hostia.

LUČENEC – Miestna samospráva pomôže športovým klubom v Lučenci sumou takmer 100 000 eur. Konkrétne ide o sumu 95 872 eur. “Čiastka bude použitá na záchranu športových klubov a ich činnosti do konca roka 2020 (ŠK Novohrad, BKM Lučenec, Akadémia pohybu, Hokejový klub, OZ Futsal a ostatné malé kluby) a časť na mestské športoviská v správe SPOOL a.s,” napísalo mesto na svojej webovej stránke. 

HNÚŠŤA – Zábradlie jedného mostu v Hnúšti, ktoré chátralo niekoľko rokov, opäť oživili. V pondelok 14. 9. 2020 bolo natreté novým modrým náterom, ktorý výrazne skrášlil cestu smerom na Tisovec. Informuje o tom primátor Roman Lebeda na svojom Facebooku.

GEMER/MALOHONT – Dnes (15. 9. 2020) sa oplatí naladiť si o 20.10 Dvojku, teda druhý kanál RTVS. Na programe bude zaujímavý dokument o pokladoch nášho regiónu. O snímku informuje občianske združenie Gotická cesta na Facebooku: