MAGNEZITOVCE: H. Adamcová po vyhratých voľbách: Očakávala som to

MAGNEZITOVCE – Po odstúpení z funkcie starostu Milana Pršebicu sa v sobotu 3. 10. 2020 v obci Magnezitovce konali doplňujúce voľby na starostu. S prehľadom túto funkciu získala dlhoročná pracovníčka obecného úradu Helena Adamcová (Súkeníková pozn. red.). Pre Sobotnik.sk opísala, prečo chcela kandidovať a aké zmeny by v obci chcela dosiahnuť.

„Očakávala som, že voľby vyhrám. Ľudia v obci ma dostatočne poznajú, nakoľko sedem rokov pracujem na obecnom úrade a k ľuďom som bola vždy úprimná a ochotná poradiť a pomôcť,“ povedala novozvolená starostka obce, ktorá sa skladá z dvoch častí: Mníšany a Kopráš.

Ako ďalej prezradila, kandidovať sa rozhodla preto, že chce zlepšiť rozvoj v obci. „Počas môjho pôsobenia na obecnom úrade došlo k častým zmenám starostu obce, preto sa v našej obci rozvoj spomalil. Kandidovať som sa rozhodla preto, aby sa naša obec mohla ďalej rozvíjať a zveľaďovať. Na našej obci mi záleží a poznám aj jej problematiku,“ vysvetlila Adamcová.

Nová starostka Magnezitoviec má na zmenu v obci len dva roky, čo považuje za krátky čas na radikálnu zmenu. „Po mojom nástupe by som chcela dokončiť projekty a aktivity ktoré predchádzajúci starostovia nestihli dokončiť. Predpokladám, že zmeny by bolo ľahšie zapracovať v nasledujúcom volebnom období,“ konkretizovala.

Najzaujímavejšou časťou Magnezitoviec je Koprášsky viadukt, na ktorý by sa starostka chcela tiež zamerať. „Rada by som zveladila okolie viaduktu a tiež malého a veľkého tunela. Aktuálne je v riešení oprava veľkého tunela v časti obce Kopráš,“ dodala na záver Adamcová.

Voľby v obci Magnezitovce jednoznačne ovládla spomínaná Adamcová. So ziskom 137 hlasov zanechala za sebou ďalších dvoch kandidátov. Na druhom mieste skončila Marcela Hudáková s počtom hlasov 92 a na treťom Ondrej Boldi, ktorého volilo 13 občanov.

Pridaj komentár