Rapídny prírastok prípadov vo V. Krtíši, pozitívni sú vo všetkých našich okresoch

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Až 33 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus pribudlo za piatok (16. 10.) v okrese Veľký Krtíš. Celkovo majú od začiatku pandémie už 217 nakazených. Druhý najvyšší prírastok v rámci našich regiónov zaznamenali hygienici v okrese Rožňava, kde je desať nových infikovaných. Čísla zverejnilo Národné centrum zdravotníckych informácii (NCZI) na svojej webovej stránke covid-19.nczi.sk.

Takmer desať prípadov je zaznamenaných aj v okrese Lučenec, kde sa infikovalo ďalších osem ľudi. Okres Rimavská Sobota hlási troch nových pozitívnych pacientov, rovnako ako v okrese Poltár. Len jeden prípad zaznamenali regionálni hygienici v okrese Revúca. Celkovo tak v našich končinách pribudlo za včerajší deň 58 novoinfikovaných pacientov.

Na Slovensku v piatok (16. 10.) pribudlo 1968 nakazených novým koronavírusom z 11.904 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 115 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo 11 úmrtí, celkový počet úmrtí na COVID-19 na Slovensku stúpol na číslo 82.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí je na Slovensku doteraz 28.268, od začiatku vypuknutia ochorenia sa urobilo 606.149 laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 20.889.

Situácia v nemocniciach nie je najlepšia

Ako sme vás včera informovali vo viacerých článkoch, pozitívne testovaní boli v troch nemocniciach v našich regiónoch – vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Lučenci, v nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota a Rožňava. Najhoršia situácia je v centre Novohradu, kde riaditeľ Július Höffer potvrdil až 48 nakazených zdravotníkov.

V Rimavskosobotskej nemocnici sú aktuálne nakazení dvaja zdravotníci, ktorí sa nachádzajú v domácej karanténe. O niečo viac (8) prípadov majú v nemocnici v Rožňave.  “Zdravotná starostlivosť je v oboch nemocniciach poskytovaná bez obmedzení,” povedala Jana Fedáková, komunikačný špecialista sietí Procare a Svet zdravia na margo aktuálnych prípadov.

Pridaj komentár