Rekord v počte prípadov na Slovensku! Opäť dvojciferné čísla aj v našom regióne

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC/VEĽKÝ KRTÍŠ – Dokopy 10 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus pribudlo v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a Veľký Krtíš v sobotu 3. 10. Opäť najvyšší prírastok zaznamenali hygienici v okrese Veľký Krtíš, kde pribudlo dokopy šesť pozitívne testovaných. Po dvoch infikovaných zaznamenali v ďalších inkriminovaných okresoch. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácii na svojej webovej stránke covid-19.nczi.sk.

Na Slovensku v sobotu (3. 10.) pribudlo rekordných 818 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 13139. Laboratóriá otestovali 8565 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 35 pacientov, spolu už ochorenie prekonalo na Slovensku 4828 osôb. Ministerstvo zdravotníctva v sobotu (3. 10.) informovalo, že na pľúcnu formu ochorenia zomrela 18. septembra 81-ročná pacientka v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Celkový počet potvrdených úmrtí v SR je tak aktuálne na čísle 55.

Medzi pozitívne testovanými bolo 380 mužov a 438 žien vo veku od dvoch do 92 rokov. „Nový koronavírus sa v sobotu zachytil v regiónoch Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (8), Banská Štiavnica (1), Bardejov (52), Bratislava (54), Brezno (2), Bytča (2), Čadca (2), Detva (9), Dolný Kubín (12), Dunajská Streda (8), Galanta (6), Gelnica (3), Hlohovec (3), Humenné (32), Ilava (5), Kežmarok (1), Komárno (12), Košice (64),“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Pozitívne testovaní boli aj v regiónoch Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov a Senec. Taktiež aj Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina.

Pridaj komentár