Stavba úseku R2 Kriváň – Mýtna nie je zrušená, má začať o pár mesiacov

KRIVÁŇ/MÝTNA – Výstavba rýchlostnej cesty R2 v úseku Kriváň – Mýtna nie je zrušená a reálne stavebné práce by sa tam mali začať vo februári 2021. V súčasnosti v úseku prebieha výrub drevín, potrebný na začatie stavby. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

„Práce na danom úseku boli začaté 16. marca 2020. Stavba sa realizuje podľa zmluvných podmienok Žltého fidicu. Zhotoviteľ si sám naprojektuje dokumentáciu k Žiadosti o stavebné povolenie. Po nadobudnutí jeho právoplatnosti by mala byť stavebná činnosť spustená vo februári 2021,“ konkretizoval rezort.

Témy výstavby tohto úseku sa dotkol aj primátor Jozef Šimko na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote. Spomenul, že súčasná vládna koalícia nezaradila R2 od Zvolena do Košíc medzi 60 priorít výstavby diaľnic a ciest v SR. „Dneska situácia je fakt taká, že sa dobuduje Mýtna – Tomášovce a bohužiaľ, nie je v pláne ani Mýtna – Kriváň, ale ani polovičný profil smerom od Lučenca na Košice,“ konkretizoval primátor. Zdôraznil tiež, že ak R2 nebude dobudovaná, na územie mesta a zrejme ani okresu investor nevkročí.

Podľa rezortu sa však spomínaný úsek Kriváň – Mýtna postaví a informácia o jeho nezaradení medzi priority je nedorozumením. „Výstavba na úseku R2 Kriváň – Mýtna pokračuje podľa zmluvných podmienok. Pre vysvetlenie uvádzame, že analytici Útvaru hodnota za peniaze neposudzovali úseky infraštruktúry tesne pred realizáciou alebo vo výstavbe (keďže sú už na ne vyčlenené financie a príprava je vo finálnej fáze), preto sa ani úsek Kriváň – Mýtna v zozname priorít sa nenachádza,“ objasnil odbor komunikácie.

Budú dopravné obmedzenia

V najbližších týždňoch treba na pôvodnej ceste I/16 medzi Kriváňom a Mýtnou rátať s dopravnými obmedzeniami, keďže tam prebieha výrub lesa potrebný pre začatie stavebných prác. Na Facebooku o ňom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Banská Bystrica.

„Vzhľadom na začínajúce práce na výstavbe rýchlostnej cesty bude nevyhnutné zastavenie cestnej premávky na ceste I/16 v cestnom kilometri 266 až 272. Počas realizácie výrubov v blízkosti cesty nie je možné zabezpečiť padnutie zrezaných drevín mimo cesty v dôsledku ich náklonu. Z toho dôvodu je nevyhnutné cestnú premávku na ceste I/16 v krátkych intervaloch zastavovať,“ objasňuje polícia.

Dodáva, že doprava bude zastavovaná v úseku 200 metrov, v približne 10-minútových intervaloch. V mesiaci október sú práce plánované na pondelok od 9:00 – 12:00 a štvrtok od 9:00 – 12:00.

❗️OBMEDZENIA NA CESTE 1/16, V ÚSEKU KRIVÁŇ – MÝTNA❗️

Vzhľadom na začínajúce práce na výstavbe rýchlostnej cesty R2…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Utorok 6. októbra 2020

Pozorní vodiči si na konci existujúcej rýchlostnej cesty končiacej za Kriváňom mohli všimnúť, že na násype, ktorý má byť začiatkom jej pokračovania na Mýtnu, sú už sústredené stavebné mechanizmy, postavené unimobunky a pohybujú sa tam robotníci. Podľa vyjadrenia rezortu dopravy však predmetné práce v obci Kriváň, priamo na nájazde, nie sú súčasťou stavby R2 Kriváň – Mýtna.

Ide o výmenu štrbinových žľabov, ktorá sa realizuje v rámci reklamácie NDS stavby R2 Pstruša – Kriváň. Unimobunky, umiestnené vľavo od cesty z Hriňovej v Kriváni, sú súčasťou stavby R2 Kriváň – Mýtna. Je to zariadenie staveniska,“ vysvetlil tlačový odbor MDV.

Zdroj: MDV SR, Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár